ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як успішно пройти співбесіду?

СпівбесідаСпівбесіда – це дуже важливий момент. Від його результатів залежить працевлаштування в ту чи іншу компанію. Тому підготовці до цього заходу потрібно підійти з повною відповідальністю. Тут важливо все – і зовнішній вигляд, і манера поведінки, і вміння спілкуватися і викладати свої думки. Завчасно все обміркуйте. Продумайте відповіді на питання, а їх буде дуже багато. Ви повинні чітко викласти причину звільнення з попередньої роботи, дати зрозуміти роботодавцю те, що ви є потрібним співробітником для його фірми. Крім цього, продумайте відповіді на стандартні запитання. Роботодавець обов’язково захоче дізнатися про ваші досягнення в професійній області, про те, як складалися ваші взаємини на останньому місці роботи. Розповідати, що за три хвилини ви можете забронювати міні-готель Нью-Йорка, краще друзям, а от роботодавцю цікавіше ваші професійні навички.

Перш ніж іти на співбесіду, дізнайтеся якомога більше про компанію. Повірте в себе, налаштуйтеся на продуктивний і змістовний діалог. Заздалегідь підготуйте всі документи. Це диплом, трудову книжку, свідоцтва про підвищення кваліфікації.

На співбесіді ведіть себе скромно і стримано. Увійшовши в кабінет до майбутнього роботодавця, обов’язково представтесь і привітайтеся. Під час бесіди поводьтеся стримано, впевнено і доброзичливо. На поставлені запитання відповідайте коротко, але ясно. Якщо вам запропонують заповнити анкету, то робіть це правдиво, акуратно, ні в якому разі не спотворюйте інформацію. Коли співбесіда закінчиться, в тактовної формі поцікавтеся, коли ви зможете дізнатися про її результати.

Під час співбесіди ні в якому разі не перебивайте майбутнього роботодавця, не грубіть йому, не звеличуйте себе. Зайвого базікати теж не варто. Говоріть лише по суті. Будьте готові до провокаційних питань, можливо до грубості. Роботодавцю буде цікаво, як ви поведете себе в неформальних ситуаціях. Питати про майбутній оклад теж не варто. Вам про це і так неодмінно повідомлять.

Що стосується зовнішнього вигляду, то на співбесіду краще надіти діловий костюм. Хоча, в принципі, форма одягу буде залежати від передбачуваної вакансії. Якщо ви хочете влаштуватися на посаду секретаря, то діловий костюм тут не завадить, а якщо ви шукаєте вакансію тренера з фітнесу, то він буде дещо недоречним.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами