ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як самостійно ліквідувати ТОВ?

ліквідація ТОВПри виборі організаційно-правової форми для відкриття бізнесу слід ретельно вивчити не тільки порядок і процедуру відкриття компанії, але і врахувати особливості її закриття. На реалізацію деяких етапів щодо закриття ТОВ може піти від 2 до 8 місяців, втім про все по порядку.

Хочеться відразу пояснити, що самостійно ліквідувати ТОВ можна тільки тоді, коли у товариства немає ніякої заборгованості, ліквідація відбувається на добровільній основі за рішенням засновників. При більш складних випадках (банкрутство, примусове закриття) краще звернутися до професіоналів в Києві тут, тому що ризики в таких випадках дуже великі.

Спочатку проводяться загальні збори засновників, складається протокол про ліквідацію і створюється ліквідаційна комісія (ліквідатор). На етапі ліквідації обов’язковим етапом стане виїзна комісія. Податкові органи протягом усіх етапів ліквідації будуть проявляти особливу увагу до підприємства, яке закривають. Ліквідація ТОВ, закриття підприємства , передбачає те, що спеціальна фірма перед закриттям товариства з обмеженою відповідальністю знайомиться з реальним станом справ на підприємстві, щоб розрахувати і врахувати можливі ризики.

Дуже важливо виправити недоліки, порядок звітність, визначити дебіторську і кредиторську заборгованості, щоб підготувати до перевірки податковими органами. Дуже важливо правильно підготувати пакет документів і перевірити правильність складання та заповнення документів. Навіть маленька помилка може викликати проблеми з реєстраційним органом.

Що стосується ліквідації фірми, то закон передбачає в окремих випадках відмову в цьому процесі. Це можливо, якщо:

  • Не витриманий необхідний термін подачі вимог від кредиторів. Компанія не може бути ліквідована, поки не закінчаться 2 місяці з моменту виходу оголошення в газеті;
  • Борги ТОВ не погашені в повній мірі. Доведеться або оплатити всі борги, або проходити процедуру банкрутства.

Тривалість, складність, а також ймовірність виявлення боргів змушує знаходити інші способи ліквідації фірми. Ліквідувати ТОВ можна трьома іншими законними способами:

  1. Злиття з іншою фірмою. Реорганізація займе 2-4 місяці. Перевірки податкової інспекції виключені, проте справу краще довірити юристу;
  2. Оголосити фірму банкрутом. Процедура приходить в судовому порядку і може зайняти до півроку;
  3. Зміна складу засновників, бухгалтерії та керівництва. Такі ротації кадрів допоможуть багато чого списати з балансу підприємства.


При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами