ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Навіщо потрібна кредитна історія?

кредитна історіяЯк правило, вимоги до позичальника в кредитних організаціях дуже високі. І перший параметр, за яким банки фільтрують клієнтів – це кредитна історія. Банки, що не перевіряють кредитну історію, рідкість на ринку. Оскільки набір портфеля за рахунок недобросовісних позичальників повертається для них вельми неприємними наслідками.

Надійність позичальника – параметр, який цікавить банкірів в першу чергу. Особливо якщо мова йде про досить велику позику, перше, що зробить банк на етапі перевірки платоспроможності свого клієнта – це зробить запит в бюро кредитних історій. Банки, що не перевіряють кредитну історію, на даний момент, поодинокі випадки в кредитній сфері, тому розраховувати, що організація не дізнається про прострочення, які були по вже наявних зобов’язаннях, не варто.

Однак у період активного набору портфеля деякі, найбільш агресивні, учасники ринку «забувають» про це правило. Частково, це відбувається і під впливом політики мікрофінансових організацій. Ті позичальники, яких банки з поганою кредитною історією одного разу відбракували, звертаються саме туди. За рахунок цього і більш простої процедури оформлення позики, значні ресурси йдуть з банківського сектора в сектор мікрокредитування. І частина учасників ринку вступають у боротьбу за ресурс.

Однак, банки, що не перевіряють кредитну історію, значною мірою ризикують. Такі позики вже відзначилися не в кращу сторону позичальникам і з більшим ступенем ризику не будуть повернені в строк, а значить і сам банк не зможе вчасно заплатити за зобов’язаннями, якщо таких кредитів у портфелі набереться надто багато. Так, частина доходу, отриманого від кредитування, направляється на платежі за відсотками вкладникам. Якщо невиконаних зобов’язань буде занадто багато, це спричинить банкрутство банку.

Навіть якщо банк, що не перевіряє кредитну історію, прийняв позитивне рішення по позиці, потрібно готуватися до того, що ставки будуть дуже високі. Так що, краще заздалегідь вжити заходів і розплатитися за наявними зобов’язаннями. Штрафи і пені, хоч і високі, але краще оплатити їх повністю. Або через суд спробувати скоротити розмір штрафів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами