ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ринок принтерів в Україні почав падати

принтер для офісуНезважаючи на зростання ринку як в кількісному, так і в грошовому вираженні, фіксуються ознаки зниження попиту на пристрої друку.

Дане зниження, що відзначається також ключовими гравцями ринку, відображає характерне для другого кварталу року зменшення купівельної активності користувачів.  Найбільше зростання поставок – 45% – зафіксовано в сегменті монохромних лазерних пристроїв.  Дані показники пов’язані із збільшенням поставок принтерів і БФП початкового рівня (продуктивністю від 1 до 20 сторінок в хв.).

Поставки пристроїв даного типу виросли більш ніж на 60%, а їх частка у валових постачаннях монохромних лазерних пристроїв перевищила 66%.  Необхідно відзначити, що частка пристроїв початкового рівня перебуває в практично в прямій залежності від стандартних сезонних коливань.  Поставки 3 і 4 кварталів календарного року принтерів будуть відображати збільшення попиту з боку домашніх користувачів і тендерної активності, характеризуватися збільшенням частки в постачаннях пристроїв початкового рівня.

У поточному році, дане збільшення відбулося на квартал раніше і стало основною причиною зростання монохромного сегмента.  Наповнення товарного каналу, створення складів і доступність модельного ряду позитивно вплине на якісний рівень задоволення попиту домашніх користувачів в період його збільшення.

Обсяг поставок повнокольорових струменевих пристроїв у другому кварталі 2012 року показує, що даний сегмент зберіг показники минулого року; помітне лише незначне, з урахуванням обсягів сегмента, зниження поставок у кількісному вираженні.  Слід зазначити, що сегмент повнокольорових струменевих пристроїв протягом другого кварталу поспіль демонструє позитивний сталий розвиток.

“Раніше ми відзначали, що можливості простого екстенсивного зростання ринку практично вичерпані, – каже Надія Бабушкіна, аналітик. – Можливо, що вибухове зростання поставок, продемонстроване у другому кварталі 2012 року, стало першим знаком гри на випередження в каналі збуту. У будь-якому випадку , поряд зі зміною характеристик каналу і все більшим поширенням як диверсифікованих торгових компаній, так і широкопрофільних гравців в каналі дистрибуції, подібна гра на випередження кидає новий виклик всім гравцям ринку”.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами