ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Причини різкого подорожчання долара в Україні

офіційний курс гривні щодо іноземних валютУ середу курс гривні на безготівковому ринку  досяг рекордного максимуму з початку цього року – 8,20-8,2050 грн/$ (починався цей тиждень з 8,1730-8,1770 грн/$). Подорожчання долара, за словами аналітиків, не має під собою реальних причин і в основному спричинене грою валютних спекулянтів на подорожчання.

Щоб опустити котирування, з продажем долара на міжбанківський ринок виходив Ощадбанк: продавав американський долар по 8,1990 грн/$. А Національний банк почав перевірки банківських установ, запідозрених у валютних спекуляціях. У зв’язку з цим, прогнозують аналітики, до п’ятниці курс повернеться в коридор 8,18-8,19 грн/$, або ж і взагалі просяде до 8,17 грн/$.

Експерти не бачать суттєвих причин для обвалу курсу гривні. «На ситуацію може впливати хіба що зниження експортних надходжень металургів: за оприлюдненою статистикою, обсяг надходжень від продажу чорних металів у січні-серпні 2013-го скоротився на 11%, до 9,6 млрд грн. Ну, ще скорочення обсягів експорту по калійним добривам – через це навіть припинялася робота заводів. Але ці недонадходження будуть перекриватися експортом нашої агропродукції», – запевнив Олександр Печеріцин, провідний економіст блоку фінансових ринків «Креді Агріколь Банку».

Зменшити паніку на валютному ринку також має факт залучення Україною кредиту на $ 750 млн.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами