ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Що буде з світом, коли скінчиться нафта?

нафтогазове родовищеНа сьогоднішній день нафта є основним енергоресурсом людства і ціна на нафту постійно б’є рекорди. Однак нафта відноситься до вичерпних ресурсів. Прийде день, коли людство виснажить запаси нафти. Вчені говорять, що цей день не так далекий, як здається.

Останні дослідження свідчать, що нафти вистачить ще років на 10, в кращому випадку – 20, якщо вона буде витрачатися з тією ж швидкістю, що і зараз.

Отже, що ж станеться, коли вичерпаються джерела нафти?

По-перше, нафта є джерелом енергії. На її основі виробляється бензин, гас, реактивне паливо. Людині нічим буде заправляти автомобілі. Звичайно, є ще газ, але все ж нафта займає лідируюче положення на ринку енергоресурсів. Таким чином, людство втратить можливість пересуватися на автотранспорті.

Не тільки автомобілі працюють на ресурсах нафти. Постраждають також авіаційні компанії, космічні перельоти доведеться відкласти на невизначений термін.

По-друге, нафта є джерелом тепла і електрики в будинках. Нафта використовується для отримання мазуту, рідкого котельного палива. Отже, коли закінчиться нафта, закінчиться світло і тепло. Людина позбудеться комфортних умов проживання.

Однак не все так погано. Нафта хоч і основне, але не єдине джерело енергії. Людство не загине, коли скінчиться нафта, однак йому доведеться освоювати нові джерела енергії. Застосовувані сьогодні джерела, такі як газ і вода, можуть стати відмінною альтернативою нафти. Однак слід приготуватися до того, що до моменту повного вичерпання нафти, ціни на ці альтернативні джерела надзвичайно підвищаться.

Крім того, що нафта є енергоресурсом, вона є ще джерелом практично всієї побутової хімії, яка є на сьогоднішній день. На її основі робиться парафін, вазелін, мінеральні масла. Саме на основі олій виробляються різні креми і мазі. Відповідно, коли закінчиться нафта, не буде більше всіх цих надзвичайно «корисних» речей.

Крім того людина позбудеться пластмаси, синтетичних тканин, миючих засобів, отрутохімікатів і тому подібних незамінних речовин.

Отже, коли вичерпається нафта, людство опиниться в скрутній, але не смертельній ситуації. Можливо, слід заздалегідь підготуватися до того, що вичерпний ресурс одного разу закінчиться.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами