ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Фінансовий директор: секрети успішної роботи

Фінансовий директорУ кожній галузі і в кожної професії є власні секрети ведення успішної діяльності. Фінансові директори – не виняток.

Деякі початківці, поки ще молоді і недосвідчені директори впевнені, що успіху їм особисто і їх компанії зокрема вдасться досягти лише грамотним юридичним супроводом. Частка правди в цьому є, гідним юридичним супроводом у великих компаніях дійсно можна досягти багато чого, але на першому місці все ж стоїть саме оптимізація структури (фінансової) – і ніщо інше.

У кожної компанії є підструктури. Причому важливо розуміти, в чому полягає головне призначення підструктури фінансової. У даному випадку, якщо говорити найбільш простими словами, мова йде про управління процесом отримання компанією прибутку.

Дуже часто, на жаль, при побудові фінансової структури допускається ряд помилок. Перша з них полягає в тому, що навіть багато директори вважають дану структуру швидше інструментом фінансового обліку, а не делегування відповідальності, але ж на всі 100% вірний саме другий варіант.

Наступна, також більш ніж поширена помилка полягає в марних спробах відобразити тут весь управлінський облік та аналітику. Тут потрібно згадати про те, що матрична система при проектній діяльності все ж має місце бути. Так, тут цілком можуть бути присутніми два керівника, хоч це і може викликати деякі негативні наслідки, але право на існування і навіть якусь частку ефективності такий стан речей має. В цей же час фінансової структури матричного типу бути не може, адже хтось же повинен нести відповідальність безпосередньо за гроші.

Ще одна помилка – плутати структуру юридичну (нехай навіть сюди відносяться сторонні компанії, які беруться за підрахунок і оформлення соціальних податкових відрахувань, знищення печаток і т.д. – не важливо), зі структурою фінансової та організаційної.

Підсумувавши, секрет успішної роботи фінансового директора при оптимізації структури підприємства можна сформулювати так: обов’язково необхідний періодичний перегляд організаційної та фінансової структури. І нехай навіть вам в певний момент здалося, що ваша структура буквально ідеальна, пройде всього 1-2 роки, і її доведеться як-небудь змінювати, адже за цей час і в самій компанії, і на ринку, обов’язково щось зміниться.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами