ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon МВФ приймає заходи щодо України через борги по кредиту

місія МВФУ прес-службі МВФ повідомили про те, що виконавча рада Фонду прийняла рішення, у відповідність з яким Україна була включена в постпрограмний моніторинг. Представники фінансової організації звернули увагу на те, що станом на кінець червня поточного року Україною не погашено кредитів на суму більше 8 млрд. доларів.

Необхідно відзначити, що на даний момент загальна сума кредитування України складає 380% від передбачуваної квоти. Постпрограмний моніторинг застосовується тоді, коли квота перевищується на 200% і більше. Перші перевірки будуть проведені вже наприкінці осені поточного року. Після інспектування з українським урядом і європейськими чиновниками буде проведено ряд консультацій, які відбутися в грудні 2013 року.

Нагадаємо, що програма формату stand-by була схвалена ще влітку 2010 року. Тоді Україна отримала перший транш у розмірі 1,89 млрд. дол. Після цього, вже в грудні того ж року МВФ надав другий транш, загальна сума якого склала 1,5 млрд. доларів. Після цього, фінансова допомога була припинена. Пов’язано це було з тим, що український уряд не виконав низку зобов’язань, які він узяв на себе в рамках підписання кредитної угоди. Насамперед, це стосується підвищення тарифів на теплопостачання і газ для населення.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами