ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Що зробили держмита на імпортні автомобілі?

автомитаДуже багато у нас спекуляцій і різних розмов щодо введення спецмита на імпортні автомобілі економ класу, які були введені в квітні 2013 року. І як часто буває у запалі суперечок, не хочуть, або не можуть зрозуміти, для чого їх вводили і який ефект це дало або не дало.

За підсумками першого півріччя 2013 року, згідно з офіційними даними Державної комісії статистики, виробництво легкових автомобілів впало на 54%. Ось тому й вводили спецмита на імпортні автомобілі, що падіння виробництва відбулося за рахунок перенасичення ринку імпортними автомобілями.

А тепер кілька інших фактів. За підсумками червня 2013 виробництво українських автомобілів зросло на 46% порівняно з травнем поточного року. Ось це дійсно ефект від введення спецмита. Період з січня по червень 2013 включає всі місяці, коли були введені, і коли ще не було спецмита, тому падіння не уникнути. Нереально тільки за рахунок декількох місяців «відіграти» падіння виробництва автомобілів, яке відбувається вже з початку поточного року.

Хоча в червні 2013 року виробництво легкових автомобілів і зросло порівняно з травнем, але в порівнянні з червнем 2012 фіксується падіння виробництва, але вже не 54%, а лише 30%.

Не поспішаючи, але український автопром буде нарощувати виробництво, і швидше за все вже істотне зростання виробництва українських автомобілів буде восени-взимку 2013 року. Велика ймовірність, що за підсумками 2013 падіння виробництва легкових автомобілів буде не 50%, а лише 10-15%. Але зростання на майбутнє, це вже 2014, 2015 і майбутні роки.

Щодо спорів України та інших країн щодо спецмита до СОТ. За підсумками засідання СОТ, тільки Японія звернулася до СОТ із заявами щодо спецмита. Росія не зверталася до СОТ з претензіями щодо спецмита, а заявила про бажання підняти мита на деякі імпортні товари, але так як це все відбувається в рамках СОТ, то це синхронне підвищення мит теж розглядалося на засіданні СОТ. За результатами засідання уряд України пояснив причину ведення спецмита, вказавши при цьому, що згідно зі статутом СОТ країни-учасники СОТ мають право вводити захисні спецмита у разі наявності реальної загрози для економіки країни, при цьому спецмита повинні носити тимчасовий характер і бути обгрунтованими. У даному випадку Україна не порушувала вимоги статуту СОТ.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами