ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Бухгалтерський аутсорсинг

бухгалтерські послугиДля керівника малого та середнього бізнесу дуже гостро постає питання про те, де взяти грамотного і професійного бухгалтера, який зможе відмінно вести справи компанії і при цьому сприяти її постійному руху вперед. У нашій країні розвинена система створення посади бухгалтера в штаті компанії, в той час як на заході вже давно керівники віддають перевагу бухгалтерському аутсорсингу. У Європі близько 85 відсотків всіх малих і середніх фірм віддають ведення бухгалтерського обліку на аутсорсинг, а в США ця цифра ще більша. Що ж таке бухгалтерський аутсорсинг і в яких випадках він вигідний?

Взагалі термін «аутсорсинг» являє собою передачу регулярних функцій або виробничих процесів організації на тривалий період сторонній організації, яка спеціалізується в певних сферах діяльності. Це робиться з метою оптимізації всіх бізнес-процесів, щоб організація вивільнила час для вирішення більш важливих завдань і досягнення глобальних цілей.

Таким чином, бухгалтерський аутсорсинг передбачає під собою ведення бухгалтерського обліку організації, при якому обліком та звітністю даної організації займається залучена стороння фірма.

Бухгалтерський аутсорсинг потрібен, насамперед, для зниження витрат організації.

Фірма-аутсорсер надає різні види бухгалтерських послуг: повний бухгалтерський супровід діяльності організації, складання всіх видів звітності, надання даних до податкового органу, супровід податкових перевірок, консультації з питань ведення бухгалтерії та оподаткування і т.д.

При здійсненні аутсорсингу бухгалтерських послуг компанія надає фірмі-аутсорсеру первинні дані, а далі аутсорсингова фірма виконує всі свої функції.

Використання бухгалтерського аутсорсингу безсумнівно має масу переваг. Організації не потрібно організовувати робоче місце для штатного бухгалтера. Відповідно з цим не потрібно платити податки на нього і витрачати кошти на підвищення його кваліфікації. Вартість послуг бухгалтерського аутсорсингу в кінцевому підсумку завжди виявляється нижчою за утримання штатного бухгалтера.

Також, залучаючи кваліфікованих фахівців аутсорсингової фірми, компанія отримує консолідовану допомогу професіоналів у різних сферах діяльності, що гарантує її повну захищеність у сфері законодавства.

Мінімізуються ризики штрафних санкцій з боку контролюючих організацій при проведенні різних перевірок.

Фірма-аутсорсер зобов’язана зберігати конфіденційну інформацію при отриманні такої від компанії.

Навіть якщо в штаті організації є бухгалтер, то він бачить якусь проблему тільки зсередини. Фахівці ж аутсорсингової фірми оцінюють ситуацію з усіх сторін, в тому числі і з позиції перевіряючих органів.

Також важливим фактором є те, що аутсорсингова фірма завжди професійно виконає будь-який звіт і здасть звітність в усі необхідні органи, тоді як бухгалтер, що знаходиться в штаті організації, може, наприклад, піти на лікарняний і не замислюватися про обов’язковий звіт.

Керівник, знаючи, що звітність завжди здається в термін і виконується без помилок, може спокійно сконцентруватися на веденні процесу бізнесу та отриманні прибутку.

Вартість бухгалтерського аутсорсингу залежить від системи оподаткування, яка застосовується в організації, правової форми організації, обсягу і виду робіт при наданні послуг аутсорсингу. Кожна фірма-аутсорсер пропонує свої ціни на різні види послуг.

Незважаючи на всі плюси застосування бухгалтерського аутсорсингу, в нашій країні це явище не отримало ще настільки широкого поширення, як у західних країнах. Це пов’язано з боязню керівників звертатися до сторонніх організацій. Вони вважають за краще використовувати свій штат бухгалтерів, думаючи, що інформація про діяльність організації не вийде за межі компанії. Але між іншим, часто, саме штатні співробітники «зливають» важливу інформацію конкурентам.

Також в нашій країні відсутня певна законодавча база, здатна регулювати відносини при використанні аутсорсингу бухгалтерських послуг. У наших законах немає конкретної вказівки на форму такої співпраці. Тому скласти правильно договір про надання послуг аутсорсингу досить проблематично, оскільки будується він на принципах загальних термінів і загальних нормативних актах.

Таким чином, хоча бухгалтерський аутсорсинг і є сучасним інструментом ділової звітності, який дає незаперечні переваги при веденні бізнесу, на сьогоднішній день він вимагає більш детального розгляду. І тоді можливо його використання буде здійснюватися підприємцями нашої країни більш активно.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами