ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Тонкощі оцінки інвестиційних проектів

інвестиціїВикористання різнобічних форм фінансування ваших інвестицій, означає їх аналіз та вибір найбільш оптимально зручної і прийнятної для вас схеми. На даний період часу існують такі найбільш поширені форми фінансування інвестицій: які проводяться за рахунок вашого ж капіталу або за рахунок так званого позикового капіталу. Прикладом того може бути Pamm-рахунок , де ви можете заробляти не торгуючи самостійно.

Інвестиційні проекти, в яких розглядається можливість придбання різного обладнання на умовах сучасного лізингу, вимагають особливої уваги і відповідно підходу при визначенні основоположних показників ефективності. Дані проекти відрізняються певною специфікою оцінки, оскільки безпосередньо розрахунок всіх показників їх ефективності в даному випадку не підходить.

1) У класичному методі термін окупності має розраховуватися з урахуванням вироблених вами інвестиційних витрат, які в свою чергу складаються з так званих капітальних витрат і обов’язково, приросту оборотного капіталу. Поточними витратами є лізингові платежі. Відповідно величина цих капітальних витрат зовсім незначна або навіть її можна прирівняти до нуля на первісних етапах реалізації вашого проекту. Значить, в цьому випадку розрахунок, наприклад, терміну окупності ваших інвестицій за вказаною вище, класичною методикою буде некоректною. У певних проектах, він може бути мізерно малий.

2) Отже, потік ваших грошових коштів в чистому вигляді при розгляді в класичному варіанті, для того щоб розрахувати показники найбільшої ефективності вашого проекту, можна визначити як суму всіх грошових потоків в даному проекті, важливий момент – не враховуємо джерела фінансування (власних і позикових).

Для впевненої оцінки ефективності ваших інвестиційних проектів з фінансуванням шляхом механізму лізингу, можна вдатися до так званих “умовних” показників, як правило, це-“сукупний і наведений грошовий потік”. Цей показник буде розрахований з обов’язковим урахуванням абсолютно всіх лізингових платежів в убуванні грошових коштів. При всьому цьому необхідно обов’язково врахувати обмеження всіх податкових відрахувань, які в будь-якому випадку виникають при вживанні, як схеми лізингу, так і використанні кредитного плану фінансування. Наведемо, наприклад, інші ключові моменти:

– При лізингу є можливість використовувати до предмету лізингу наближену амортизацію з коефіцієнтом наближення до 3, це може серйозно відбитися на компенсаціях з податку на прибуток і на майно.

– Допоміжні витрати – монтаж, постачання, страхування майна при лізингу скоріш за все буде враховано в сумі за договором лізингу, на прикладі кредиту це потрібно фінансувати, наприклад з особистих коштів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами