ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Чи зіграє на руку Україні зниження врожаю зернових в Росії?

Аграрна біржа УкраїниКоригувати прогнози фахівців змусила посуха в ряді регіонів. Зокрема, в Чувашії і Пермському краї довелося навіть оголосити надзвичайну ситуацію через високу температури і відсутність опадів.

Російські експерти знижують оцінки врожаю зерна в Росії. Так, при незмінному прогнозі Мінсільгоспу РФ валовий збір зернових в обсязі 95 млн. т, Національна спілка зерновиробників очікує намолоту всього 75-80 млн. т. У свою чергу, компанія «ПроЗерно» знизила оцінку врожаю до 92-93 млн. т проти колишніх 97 млн. т.

Проте, урожай зернових в Росії цього року буде значно більший, ніж у минулому. За оцінкою компанії «ПроЗерно», врожай російської пшениці очікується на рівні 53 млн. т проти 37,7 млн. т в 2012 р., ячменю – 16,2 млн. т (13,95млн. т), жита – 3 млн. т (2, 1 млн. т), кукурудзи – 9,2 млн. т (8,2 млн. т).

В Україні коригування поки відбуваються у бік підвищення очікувань. Так, компанія «ПроАгро» збільшила липневий прогноз валового збору зернових в новому сезоні на 3,1% або на 1,62 млн. т більше нашої червневої оцінки і на 25,4% більше виробництва в минулому сезоні – до 53,74 млн. т.

Незважаючи на зниження російських прогнозів і підвищувальне коригування українських, це навряд чи забезпечить які-небудь істотні переваги українського зерна.

Насамперед, не варто очікувати розвитку експорту українського зерна до Росії – сусіди цілком обійдуться своїм, як обходилися і раніше. Незначне зростання поставок української пшениці в РФ взимку цього року було ситуативним і пов’язане з галопуючим зростанням цін на зернові в російських регіонах.

Також не слід вважати, що недобір зерна в Росії зміцнить ціни на нашу продукцію. На експортному напрямку ціни для обох країн буде диктувати кон’юнктура світового ринку, а на внутрішніх базисах обох країн – баланс попиту і пропозиції. Правда, деякі аналітики зараз обережно висловлюються щодо того, що зниження валового збору зернових в Росії може послужити зміцненню світових цін. А через зростання світових цін виростуть і російські, і українські експортні ціни.

Однак навряд чи ті 15-15,7 млн. т зерна, які Росія збирається експортувати в нинішньому сільгоспсезоні (оцінка компанії «ПроЗерно»; за прогнозом Мінсільгоспу РФ експорт складе 20 млн. т), точніше, зниження цього обсягу здатне стимулювати впевнене зростання цін на світових ринках.

Єдина преференція, яку може дати секвестрованим прогноз російського врожаю українського зерна – переорієнтація на нас частини імпортерів, чий попит не зможуть забезпечити сусіди. Однак і в плані розширення ринків і збільшення збуту вітчизняним трейдерам набагато ефективніше вести власну цілеспрямовану політику, ніж підбирати залишки незадоволеного попиту.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами