ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Шахраї наживаються на кредитах

Кредити готівкоюВулиці рясніють оголошеннями про дешеві кредити. Але тут головне – не потрапити в лапи аферистів.

Поки психологи з’ясовують феномен популярності фінансових пірамід серед довірливих громадян, чиновники закликають людей уважно перевіряти документи у фірми.

У першу чергу треба переконатися, що організатори отримали ліцензію і державне свідоцтво. Інакше ніхто не гарантує, що ви не понесете грошики шахраям.

У Нацкомісії з фінансових послуг говорять, що останнім часом ділки активізувалися. Дуже популярною стала така схема: у людей збирають гроші для покупки яких-небудь товарів, щоб потім перерозподілити їх між вкладниками. Люди не знають, що для такого роду діяльності потрібні свідоцтво про реєстрацію установи і ліцензія на адміністрування фінансів для придбання товарів у групах. Ці документи повинні бути у відкритому доступі в усіх відділеннях кредитної спілки.

В Україні тільки сім фірм мають всі права на таку роботу, хоча практикуються в цьому 27 компаній, стверджують у прес-службі Нацкомфінпослуг. І додають, що “нелегалів” зараз перевіряють і, найімовірніше, закриють.

Ще один вид шахрайства, з яким можуть зіткнутися українці, – надання привабливих кредитів. Оголошення про швидкі кредити, для яких не потрібна довідка про доходи, висять всюди. Для залучення клієнтів організатори обіцяють невисокі відсотки за умови першого внеску. У комісії проаналізували роботу таких кредиторів. Найчастіше вони наживаються на бідних людях, яким терміново потрібні гроші на лікування, наприклад. І якщо люди не змогли отримати позику в банку, вони йдуть шукати гроші в інших місцях. Як правило, аферисти не видають кредит після виплати першого внеску, тому що в договорі не вказані конкретні терміни. Але люди все одно зобов’язані щомісячно сплачувати, інакше справа дійде до суду. У комісії нагадують, що робота таких контор поза законом і постраждалим від їх діяльності треба звернутися в міліцію.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами