ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Українське золото подорожчає в десятки разів

українська економікаУкраїнська земля – головне надбання країни, як не раз говорили вже іноземні та навіть українські експерти, може незабаром значно подорожчати. Відбудеться це за ініціативи Державного Земельного банку.

У нас є всі причини вважати землю українським золотом. Саме вона довгий час залишалася джерелом прибутку. Саме вона принесла Україні світову славу житниці Європи і саме вона тепер збирається подорожчати настільки, що цілком зрівняється з справжнім злитком золота при невеликому масштабуванні обсягу. Як повідомив УНІАН, Світлана Скосірська, виконуюча обов’язки голови правління Державного Земельного банку України, повідомила про те, що після зняття заборони на продаж землі сільськогосподарського призначення, її вартість планують підняти. Якщо сьогодні вартість такої становить від 60 до 500 доларів за гектар (залежно від стану і розташування), то після внесення змін, вона може скласти близько 4 тисяч євро за 1 гектар.

«Сьогодні є кілька припущень щодо ринкової ціни землі, – каже Скосірська, – Нині вона коливається між позначками в 60 і 500 доларів за гектар. Наша ж мета – звести операції банку до ціни в 4 тисячі євро за гектар». При цьому після зняття заборони на продаж, банк планує закуповувати землі. Однак закупівля проводитиметься за гроші, отримані від оренди, а не за рахунок позик. Скільки саме землі збирається купити банк, ще не уточнювалося, проте є припущення про те, що Україна прислухалася до рекомендацій ООН. Тут відзначили, що в розпорядженні держави має знаходитися не менше 30 відсотків усіх земельних угідь. Сьогодні ДЗБ України може похвалитися не більше ніж 27 відсотками.

Як відомо, Державний Земельний банк був створений рішенням Верховної Ради України від вересня 2012 року, а вже в листопаді минулого року було вирішено внести зміни до Земельного кодексу України, який продовжить мораторій на продаж і купівлю земель сільськогосподарського призначення. Згідно з внесеними змінами, виконати задумане банку не вийде до січня 2016 року.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами