ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Прогноз ринку поліграфії в 2013 році

ринку поліграфіїДати однозначну оцінку ринку поліграфічних послуг практично неможливо. Норми, відповідно до яких розвиваються його окремі сектори – оперативний друк, книжковий, широкоформатний або журнальна поліграфія – різні.  Наприклад, оперативна поліграфія, справді дуже чутлива до коливань кон’юнктури і на будь-які коливання реагує досить жваво.

«Велика поліграфія» (тиражі від 10000 екз.) більш неповоротка і її розвиток йде за довгостроковими трендами, пропускаючи незначні коливання ринку.  У сегменті газетно-журнального друку – давно намітився курс на поступове зниження середніх тиражів, зростання асортименту продукції, підвищення складності друкованої обробки.  Це відбувається в усьому світі.

Місяць від місяця кон’юнктура може зміщуватися то в одну, то в іншу сторону, але загальні тенденції незмінні.  Перед тривалими новорічними святами стабільно збільшуються тиражі рекламних видань.

Єдиний сегмент, який обгрунтовано очікує зростання тиражів – це сегмент рекламних продуктів (листівки торгових мереж, визитки, каталоги).  Всіляка друкована реклама була і є найефективнішим і найдоступнішим способом донесення потрібної інформації до потенційних покупців.  Обсяги тиражів цих друкованих продуктів щорічно збільшуються.  Саме цей сегмент приносить друкарням максимальний прибуток.

Взагалі, експерти очікують тринадцятивідсоткове зростання ринку реклами в 2013 році. Оперативна поліграфія теж має не погані перспективи, але не настільки життєстверджуючі як у сектора реклами.  Вона включає в себе практично всі сучасні способи створення друкованої продукції. Але основним інструментом став цифровий друк, весь робочий цикл якого контролюється комп’ютером, а не друкованим пресом. Це дозволяє отримувати невеликий прибуток навіть з клієнта, який прийшов роздрукувати єдину фотографію.

Таким чином, ціна одиниці друкованого примірника при цифровому випуску практично не залежить від величини тиражу, оскільки не потрібне проведення додрукарської підготовки.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами