ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Прогноз ринку поліграфії в 2013 році

ринку поліграфіїДати однозначну оцінку ринку поліграфічних послуг практично неможливо. Норми, відповідно до яких розвиваються його окремі сектори – оперативний друк, книжковий, широкоформатний або журнальна поліграфія – різні.  Наприклад, оперативна поліграфія, справді дуже чутлива до коливань кон’юнктури і на будь-які коливання реагує досить жваво.

«Велика поліграфія» (тиражі від 10000 екз.) більш неповоротка і її розвиток йде за довгостроковими трендами, пропускаючи незначні коливання ринку.  У сегменті газетно-журнального друку – давно намітився курс на поступове зниження середніх тиражів, зростання асортименту продукції, підвищення складності друкованої обробки.  Це відбувається в усьому світі.

Місяць від місяця кон’юнктура може зміщуватися то в одну, то в іншу сторону, але загальні тенденції незмінні.  Перед тривалими новорічними святами стабільно збільшуються тиражі рекламних видань.

Єдиний сегмент, який обгрунтовано очікує зростання тиражів – це сегмент рекламних продуктів (листівки торгових мереж, визитки, каталоги).  Всіляка друкована реклама була і є найефективнішим і найдоступнішим способом донесення потрібної інформації до потенційних покупців.  Обсяги тиражів цих друкованих продуктів щорічно збільшуються.  Саме цей сегмент приносить друкарням максимальний прибуток.

Взагалі, експерти очікують тринадцятивідсоткове зростання ринку реклами в 2013 році. Оперативна поліграфія теж має не погані перспективи, але не настільки життєстверджуючі як у сектора реклами.  Вона включає в себе практично всі сучасні способи створення друкованої продукції. Але основним інструментом став цифровий друк, весь робочий цикл якого контролюється комп’ютером, а не друкованим пресом. Це дозволяє отримувати невеликий прибуток навіть з клієнта, який прийшов роздрукувати єдину фотографію.

Таким чином, ціна одиниці друкованого примірника при цифровому випуску практично не залежить від величини тиражу, оскільки не потрібне проведення додрукарської підготовки.

Читайте також на cайті:Залишити коментар

При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами