ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Проблеми розвитку винахідництва в Україні

патентуванняОбсяг патентування винаходів в країні є одним з індикативних показників її конкурентоспроможності на світовому ринку.

Аналіз активності патентування винаходів в Україні показує, що процес технічного і технологічного розвитку країни продовжує сповільнюватися.  Так, за даними Українського патентного відомства, щорічно скорочується кількість діючих патентів на території України.  Це говорить про незахищеність країни перед масованою експансією імпортної продукції і незавидне положення вітчизняного виробника. Ми спостерігаємо процесс ввезення імпортних товарів і технологій, у тому числі промислової та побутової техніки, які зайняли домінуюче становище на українському ринку, витісняючи вітчизняних виробників виробників товарів і послуг.

На тлі загального скорочення винахідницької діяльності в країні та обсягу патентування, зокрема, особливу стурбованість викликає вкрай низький показник винахідницької активності національних заявників, який визначається кількістю поданих заявок на винаходи в рік.

На жаль, доводиться констатувати, що процес стагнації в області винахідництва в Україні набирає обертів.  Практика подачі заявок національними заявниками в останні роки показує, що частка українських винахідників в загальному обсязі поданих заявок на винаходи в Україні неухильно знижується в порівнянні з зарубіжними заявниками.

Кількість щорічно створюваних винаходів в Україні становить менше 1% (!) Від кількості винаходів, створюваних в США.

Про що це свідчить?

Неважко здогадатися, оскільки патентование винаходів безпосередньо пов’язане з темпами розвитку економіки будь-якої країни світу.  Промислово розвинені країни західної Європи, США, Китай, Японія є лідерами у створенні і освоєнні науково-технічних розробок.  Приріст ВВП за рахунок впровадження нових технологій у зазначених країнах становить 60-90%, у той час, як в Україні – менше 1%.

Природно, що Україна опинилася в числі аутсайдерів технічного прогресу і українська економіка за останні роки неухильно перетворюється з експортно орієнтованої в імпортно залежну.

Тільки цілеспрямованою узгодженою роботою різних міністерств і відомств можна досягти позитивних перетворень у сфері винахідництва в Україні.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами