ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Український бізнес довів, що в самих безвихідних ситуаціях він може навчитися виживати

ринок металопрокатуПалке бажання Росії заманити за будь-яку ціну Україну в Троїстий (Митний) союз виявилося настільки велике, що після періоду пряників (обіцянок знизити ціну газу в разі вступу) настала черга батога. Але український бізнес, плоть від плоті свого народу, довів, що в самих безвихідних ситуаціях він може навчитися виживати.

Ще на початку року російський уряд зменшив розміри піврічної квоти на безмитне постачання українських труб на територію РФ, Казахстану та Білорусі. Потім нещодавно прем’єр-міністр Медведєв привселюдно заявив, що російські нафто- та газодобувачі цілком можуть прожити без українських труб. Але в Кремлі вирішили, що цього недостатньо і тому пригрозили Україні новими лихами. Сусіди планують ввести додаткові мита на українське скло, шоколад і вугілля (до 54%)!

Обмеження постачання трубної продукції вже призвело до того, що з початку року обсяги виробництва в цій підгалузі металургії України знизилися на 24%. А найбільший виробник труб великого діаметра – Харцизький ТЗ практично простоює без замовлень, істотно знизивши виторг і прибуток. Але у цього підприємства є важлива перевага. Завод входить до складу вертикально-інтегрованого холдингу Метінвест і цей факт є своєрідною страховкою від банкрутства і розпродажу обладнання заводу на брухт. У самому ж Метінвесті, коли не вдається продати труби росіянам, втрати, що виникли, компенсують експортом інших видів продукції, причому – в ту ж Росію.

Збутовий підрозділ холдингу – «Метінвест Євразія» з початку цього року нарощує експорт української сталевої продукції через свого бєлгородського дистриб’ютора. За цей час для ЗАТ Бєлгородметалоснаб Метінвест направив 153,5 тис. тонн сталевої продукції. Через рік після переходу металобази під контроль українського холдингу, обсяги постачання українського прокату в цей регіон Росії виросли на 55,7% і стали найвищими за останні 6 років. У Бєлгородській області місцева металобаза забезпечує збут не менше 30 тис. тонн прокату на місяць по повному циклу (прийом, зберігання, відвантаження) або разове зберігання не менше 50 тис. тонн.

За допомогою декількох таких підприємств в європейській частині Росії Метінвест прагне заповнити ті ніші на металоринках сусідньої країни, до яких «не доходять руки» у місцевих виробників та дистриб’юторів. Але якщо російсько-український конфлікт перейде на новий виток у торгово-економічному протистоянні, то і цей струмочок постачань металу цілком можуть перекрити.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами