Багато наших земляків за кордоном не цураються будь-якої роботи. Однією з головних причин є законослухняність українців.
Згідно з річною доповіддю Єврокомісії з питань міграції та біженців, оприлюдненими на цьому тижні, за підсумками 2011 року до Євросоюзу легально переїхали понад 200 тис. українців. На другому місці – американці.
Експерти стверджують, що в цілому в цій статистиці немає нічого дивного. Друге місце американцям у цьому списку забезпечила їх законослухняність. Щодо українців, які виїжджають за кордон, то вони також намагаються легалізувати свій статус за першої ж можливості.
– Останнє дослідження, проведене цього року Міжнародною організацією праці (МОП) спільно з Міжнародною організацією з міграції за фінансової підтримки Європейського союзу, говорить про те, що в більшості випадків українські трудові мігранти врегулюють свій статус перебування і працевлаштування, – зазначив національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук. – Зокрема, більше третини з них (38,7%) мають дозвіл на проживання та роботу, майже чверть (23,7%) отримали тимчасову реєстрацію, 12,8% – дозвіл на роботу.
За словами експерта, важливим фактором легалізації наших трудових мігрантів стали угоди про соцзабезпечення, укладені між Україною і цілим рядом країн – Болгарією, Іспанією, Португалією, Латвією, Литвою, Чехією, Словаччиною. Завдяки цьому, українці отримали можливість об’єднувати свій страховий стаж в Україні і на чужині.
До речі, за даними МОП, якими Сергій Савчук поділився, зараз за кордоном знаходяться 1,2 млн. наших співгромадян – трудових мігрантів. Найбільше їх у Росії (496 тис.), Польщі (168 тис.) та Італії (153 тис.).
Топ-5 міграційних груп в ЄС, тис. осіб *
1. Україна 204.
2. США 189.
3. Індія 179.
4. Китай 153.
5. Марокко 120.
* Згідно з доповіддю Єврокомісії.
Питання дня: за що наших людей цінують на Заході?
– Українці чесно роблять свою роботу. Можна бути впевненим, що наш боксер на рингу зробить все можливе, щоб досягти найвищого результату – перемоги.
Оксана Міхеєва, доктор історичних наук, Донецьк:
– Для нас переїзд до Європи – питання виживання. Високомотивовані українці постійно підкорюють якісь вершини і займаються самоосвітою, продовжують розвиватися. У результаті виходять високопрофесійні затребувані фахівці. Ними можна пишатися, а в цей час Україна деградує.
Антон Середа, телеведучий:
– Якщо подивитися новинні стрічки про діяльність наших людей на Заході, то складається враження, що їх більше цінують за знання комп’ютерних технологій та майстерність володіння інтернет-ресурсами. То зламають чиїсь сервери, то виведуть з банківської системи величезні суми грошей … І часто таких “геніїв” у в’язницю не саджають, а перекуповують для роботи в сфері інформаційних технологій США.
Еріка, співачка:
– В українців дуже розвинена кмітливість. Крім того, ми народ душевний, позитивний.
Іван Шепелєв, народний артист України:
– За відповідальність, невибагливість і працьовитість. А ще за веселу вдачу.
Катерина Закрасняна, стоматолог:
– Наші лікарі там користуються великою повагою. Завдяки тому, що краще підготовлені, проходять більш професійну школу в інституті, інтернатурі і мають особисту практику. Про наших докторів за кордоном говорять, що вони можуть знайти вихід з будь-якої ситуації, володіють особливою професійної кмітливістю.
Антоніна Теньшіна, менеджер турагентства, Сімферополь:
– Наші люди готові там працювати від заходу до світанку, знаючи, що отримають гідну оплату. Причому не гребують братися за будь-яку роботу.
Ірина Бойко, директор кадрового агентства, Запоріжжя:
– Наші люди – не скандальні. Якщо українців навіть десь утискають, вони не підуть скаржитися до суду.
Юрій, читач:
– За талант і освіту. А навіщо їм витрачати мільйони на виховання, скажімо, математика, якщо його можна отримати вже готового.