ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Наша країна стала лідером за кількістю мігрантів в ЄС

євросоюзБагато наших земляків за кордоном не цураються будь-якої роботи. Однією з головних причин є законослухняність українців.

Згідно з річною доповіддю Єврокомісії з питань міграції та біженців, оприлюдненими на цьому тижні, за підсумками 2011 року до Євросоюзу легально переїхали понад 200 тис. українців. На другому місці – американці.

Експерти стверджують, що в цілому в цій статистиці немає нічого дивного. Друге місце американцям у цьому списку забезпечила їх законослухняність. Щодо українців, які виїжджають за кордон, то вони також намагаються легалізувати свій статус за першої ж можливості.

– Останнє дослідження, проведене цього року Міжнародною організацією праці (МОП) спільно з Міжнародною організацією з міграції за фінансової підтримки Європейського союзу, говорить про те, що в більшості випадків українські трудові мігранти врегулюють свій статус перебування і працевлаштування, – зазначив національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук. – Зокрема, більше третини з них (38,7%) мають дозвіл на проживання та роботу, майже чверть (23,7%) отримали тимчасову реєстрацію, 12,8% – дозвіл на роботу.

За словами експерта, важливим фактором легалізації наших трудових мігрантів стали угоди про соцзабезпечення, укладені між Україною і цілим рядом країн – Болгарією, Іспанією, Португалією, Латвією, Литвою, Чехією, Словаччиною. Завдяки цьому, українці отримали можливість об’єднувати свій страховий стаж в Україні і на чужині.

До речі, за даними МОП, якими Сергій Савчук поділився, зараз за кордоном знаходяться 1,2 млн. наших співгромадян – трудових мігрантів. Найбільше їх у Росії (496 тис.), Польщі (168 тис.) та Італії (153 тис.).

Топ-5 міграційних груп в ЄС, тис. осіб *

1. Україна 204.

2. США 189.

3. Індія 179.

4. Китай 153.

5. Марокко 120.

* Згідно з доповіддю Єврокомісії.

Питання дня: за що наших людей цінують на Заході?

– Українці чесно роблять свою роботу. Можна бути впевненим, що наш боксер на рингу зробить все можливе, щоб досягти найвищого результату – перемоги.

Оксана Міхеєва, доктор історичних наук, Донецьк:

– Для нас переїзд до Європи – питання виживання. Високомотивовані українці постійно підкорюють якісь вершини і займаються самоосвітою, продовжують розвиватися. У результаті виходять високопрофесійні затребувані фахівці. Ними можна пишатися, а в цей час Україна деградує.

Антон Середа, телеведучий:

– Якщо подивитися новинні стрічки про діяльність наших людей на Заході, то складається враження, що їх більше цінують за знання комп’ютерних технологій та майстерність володіння інтернет-ресурсами. То зламають чиїсь сервери, то виведуть з банківської системи величезні суми грошей … І часто таких “геніїв” у в’язницю не саджають, а перекуповують для роботи в сфері інформаційних технологій США.

Еріка, співачка:

– В українців дуже розвинена кмітливість. Крім того, ми народ душевний, позитивний.

Іван Шепелєв, народний артист України:

– За відповідальність, невибагливість і працьовитість. А ще за веселу вдачу.

Катерина Закрасняна, стоматолог:

– Наші лікарі там користуються великою повагою. Завдяки тому, що краще підготовлені, проходять більш професійну школу в інституті, інтернатурі і мають особисту практику. Про наших докторів за кордоном говорять, що вони можуть знайти вихід з будь-якої ситуації, володіють особливою професійної кмітливістю.

Антоніна Теньшіна, менеджер турагентства, Сімферополь:

– Наші люди готові там працювати від заходу до світанку, знаючи, що отримають гідну оплату. Причому не гребують братися за будь-яку роботу.

Ірина Бойко, директор кадрового агентства, Запоріжжя:

– Наші люди – не скандальні. Якщо українців навіть десь утискають, вони не підуть скаржитися до суду.

Юрій, читач:

– За талант і освіту. А навіщо їм витрачати мільйони на виховання, скажімо, математика, якщо його можна отримати вже готового.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами