ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Основи інвестування в пайові інвестиційні фонди

інвестиційні фонди та компаніїПайові інвестиційні фонди (ПІФи) створені спеціально для широкого кола інвесторів. До послуг ПІФів вдаються як дрібні інвестори, так і заможні клієнти, які використовують даний фінансовий інструмент, як елемент фінансового планування. Наймасовішими фондами вважаються інвестиційні фонди акцій і облігацій, вони також є самими доступними за вартість входу.

Основи інвестування в пайові інвестиційні фонди

Що таке ПІФи? Пайовий фонд являє собою акумульовані гроші або активи багатьох сотень і тисяч інвесторів. Цими грошима керують спеціально найняті менеджери. На зібрані гроші можуть придбатися різні активи: акції компаній, облігації, нерухомість та інші фінансові інструменти.

Для чого потрібні ПІФи? Пайові інвестиційні фонди використовують з кількох причин.

  • Можливість отримати дохід перевищує відсотки по депозиту в банку.
  • Можливість заробити на зростанні фондового або будь-якого іншого ринку.
  • Як елемент фінансового планування.

Одним з головних переваг ПІФів, є те, що інвестувати гроші можна від кількох тисяч, до декілька сотень мільйонів гривень.

Також ПІФи дозволяють значно скоротити транзакційні витрати при інвестуванні.

Які види інвестиційних фондів бувають? Число видів пайових інвестиційних фондів величезне. Ось кілька прикладів фондів акцій: фонди зростання, вони купують у свої портфелі акції зростаючих компаній, галузеві фонди, вони купують акції певних секторів економіки, також існують фонди технологій, охорони здоров’я, індексні і багато інших.

Для консервативних інвесторів існують облігаційні фонди. Такі фонди використовують інвестори, для яких важливо збереження капіталу, а не максимальна прибутковість. Тут є теж з чого вибирати: фонди державних облігацій, фонди муніципальних облігацій, фонди корпоративних облігацій.

Чи є гарантія доходу? Більшість пайових фондів не дає ніяких гарантій по прибутковості, можна сказати навіть більше, вони не дають гарантій за збереження капіталу. Кожен інвестор визначає рівень ризику, на який він згоден і тільки після цього переходить до вибору інвестиційного фонду.

Скільки це коштує? Для того, щоб покрити свої витрати, керуючі компанії стягують відсоток від загальної суми активів. Зазвичай це кілька відсотків на рік, сума може здатися незначною, але на тривалому відрізку часу, вона може значно позначитися на прибутковості. Також варто відзначити, що якщо фонд покаже негативну прибутковість за рік, плата за управління все одно буде знята.

На який термін слід інвестувати в ПІФи? Інвестуючи гроші у фондовий ринок, інвестор повинен орієнтуватися на термін від трьох років і навіть більше. На більш короткому проміжку часу, більший ризик не отримати очікувану прибутковість. Якщо сума інвестицій значна, то її краще розбити на кілька частин, і входити на ринок поступово, це робиться для того щоб уникнути купівлі на піку ринку. Також варто бути готовим, до того, що вартість інвестиції може значно падати. У таких випадках не варто панікувати, зазвичай навіть після значних падінь, ринки відновлюються.

Який фонд вибрати інвесторові? Якщо інвестор хоче отримати прибутковість від зростання фондового ринку, але при цьому не хоче розбиратися в тонкощах вибору акцій, то для такого інвестора придумали індексний фонд. Індексний фонд, являє собою копію біржового індексу. Перевагою таких фондів є низькі витрати, відсутність людського чинника при виборі цінних паперів, але найголовніше індексні інвестиційні фонди на довгостроковій перспективі в більшості своїй виграють по прибутковості, в порівнянні з фондами, де цінні папери відбирає керуючий.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами