ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Вексельна афера, або як приватизувати Україну

вексельНагадаю, 4 липня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроект про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», який дозволяє реструктурувати бюджетну заборгованість, у тому числі з податку на додану вартість, фінансовими векселями з терміном обігу 5 років і 5% прибутковістю.

Коротенько, що таке вексель. Вексель – це борговий цінний папір, яким може розрахуватися емітент за своїми фінансовими боргами.

Природно повинен бути контрагент, зацікавлений у придбанні того самого векселя, тому що кредитору головне гроші.

Для тих, хто добре розбирається в ринку боргових паперів, вексель дає більш широкі можливості по захопленню підприємства за копійки.

Розглянемо приклад:

Є якесь підприємство, на яке поклав око великий казнокрад. Навіщо, запитаєте ви, адже воно збиткове і навіть держава його не фінансує. А тому, що воно стоїть на землі в Оболонському районі Києва. Ліквідувати його держава не може, адже пропадуть робочі місця, а нашому народу тільки давай створення робочих місць. А кому? Навіщо? Яка зарплата? Це не головне, головне їх створювати. Так от, «наш» казнокрад приймає рішення забрати цей завод.

1. З’являється фірма А, яка дає кредит нашому заводу під 10% річних у гривні. Або фінансує якийсь проект. Поки ніби нормально, так? Але, не забувайте, що директор-то – наш пацан.

2. Проект провалюється і впродовж декількох років завод не вертає кредит або гроші інвестиційному фонду. Сума боргу виростає в астрономічні гроші. Чому? Тому, що в договорі є ПЕНЯ, яка і перетворила 500 тис. доларів на 5 млн. доларів.

3. Грошей у заводу немає, тому казнокрад ініціює емісію векселів на 5 млн. доларів.

4. Векселі передаються фонду, у розрахунок боргу, та за фактом завод тепер належить фонду.

5. Оскільки в нашій державі краще не світитися, то «наш» казнокрад боїться як чужих, так і своїх.

6. Тому змінюються засновники фонду, тобто фонд продається зацікавленим іноземним інвесторам.

7. І тут вже на арену виходить якийсь великий іноземний бізнесмен, який через деякий час надає ці векселі до погашення державі, яка бідна і не може цього зробити, тому вимушена розрахуватися майном.

Тепер просто застосуйте цю схему в більшому масштабі. Хтось буде вигравати тендери і надавати послуги за позахмарними цінами. Хтось буде скуповувати векселя з дисконтом у 80 відсотків. І цей хтось стане власником України. І не важливо, пред’явить він їх до виплати Мінфіну або буде сірим кардиналом і вимагатиме преференцій.

Він стане не тільки номінальним, а й фактично хазяїном цілої країни. А ми залишимось рабами. Задумайтеся!При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами