ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Інвестори покидають золоті ETF фонди

ціни на золотоЦіни на золото падають другий квартал поспіль. Значно скоротилися позиції в золотих фондах. Все це могло статися через кризу економіки на території Європи. А можливо, через відродження економіки США.

Зменшення позицій в золотих фондах посприяло поширенню новини про те, що Федеральна резервна система може відмовитися від стимулюючих заходів. Ціна на золото пропорційна монетарному розвитку в США. Скликалося засідання, на якому Комітет з відкритого ринку (FOMC) обговорив розміри програми придбання активів. Воно пройшло в лютому 2013 р. Комітет врахував можливе збільшення макроекономічної статистики. Підсумком засідання стали прогнози зниження цін на золоті активи.

У поточному кварталі індекс долара виріс. Він показав найбільший приріст більш ніж за рік. А от кошти в золотих ETF фондах впали на 7%. Розумний інвестор проявить бажання вийти з золотого фонду. Тому вкладники покидали золотий ETF фонд навіть при кризі на Кіпрі. Фінансовий ринок розпався навпіл. Одна частина стверджувала, що економіка відновлюється і в золото вкладати більше не вигідно. Інша була впевнена, що все стає тільки гірше і необхідно мати накопичення в золоті, щоб убезпечити себе. У експертів була інша думка, вони вважають, що сильний відтік інвесторів із золотих фондів – це вагомий привід для переживань.

Цього року ціна на благородний метал впала на 4%. Падіння відбувається з кінця 2012 року, така ситуація була останній раз в 2001 році. Аналітичний відділ банку «Nomura» зробив прогноз про те, що інвесторам в золотих ETF фондах не варто затримуватися. Ставки весь час будуть зростати. А ось інфляція, незважаючи ні на що, буде залишатися помірною.

За даними фахівців вкладники інвестували в золото 240 мільярдів доларів. І це тільки за останні чотири роки. Тепер за прогнозами фахівців інвестори переведуть ці кошти в інші галузі.

Експерти відзначили, що у платини і паладію зараз більше перспектив, ніж у золота. Так як ці благородні метали не залежать від надходжень коштів інвеститорів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами