ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Магія маленьких цифр

процентНещодавно включив телевізор і потрапив на рекламу, де один з банків рекламує кредити під 1 гривню 90 копійок на день. Мовляв, за таку дрібницю ми вам даємо цілу тисячу гривень. Тепер давайте порахуємо, скільки коштуватиме такий кредит.

Кожен день за користування позикою клієнтові доведеться віддати 0,19%. Множимо цю цифру на 365 днів у році і отримуємо, що реальна ставка по кредиту 69,35%. Вражає? Це, звичайно, не найбільша процентна ставка на ринку, але все одно є пропозиції з більш вигідними умовами.

Ще далі в цьому питанні йдуть ломбарди. Нещодавно бачив величезний рекламний щит, де позичальникам обіцяли гроші всього за 50 копійок. Внизу маленьким шрифтом було написано: “за кожну сотню в день”. Тут взагалі щоденна вартість кредиту становить 0,5%, або якщо це перевести в більш зрозумілі цифри – 182% річних. Але як же красиво це все подано!

Взагалі помітив, що маленькі цифри приваблюють людей. Ось, наприклад, в одному з магазинів мало хто купував сир по 200 гривень за кілограм. Як же продавати більше цього продукту? Вихід виявився дуже простий – ціну встановили за 100 грамів. Тепер на ньому красується цінник з величезною цифрою 20 гривень і внизу шрифтом разів у 10 меншим уточнення: за 100 грамів. І що ви думаєте? За моїми спостереженнями, навіть пенсіонери почали його брати.

Наші громадяни купують все те, що загорнуте в красиву рекламну обгортку. Якщо ви не хочете стати жертвою такої магії маленьких цифр, завжди уважно рахуйте, скільки доведеться заплатити за той чи інший продукт в кінцевому рахунку.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами