ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon У гривні немає ніякої надії

гривняЗнову і знову носиться в повітрі «запах» економічної напруги – експерти все частіше почали говорити про девальвацію. А українці поглядають у бік можливостей стати стійкішими до кризових явищ і можливого «гіршого сценарію».

Не дивлячись на всі зусилля НБУ, Міністерства фінансів, Адміністрації Президента і всього уряду, повністю викорінити думку про можливу девальвацію гривні не вдалося. І варто було трохи «послабити хватку», як вона вкоренилася і знову дала «паростки». «Населення стало частіше здавати долар і менше його купувати», – з ентузіазмом констатував НБУ, однак експерти вже пройшли цей етап і тепер дивляться в майбутнє. А в ньому… ніякої надії.

Найменше сприяє позитивному погляду на ситуацію статистика, яка, якщо й помиляється, то завжди в гіршу сторону. Так, наприклад, у травні обсяги виробництва впали на 9 відсотків у зв’язку зі святковими днями. Тим часом всі експерти спускають все нижче кредитний рейтинг України, та й всі її показники заодно. Замість обіцяних бюджетом 3,4 відсотка зростання ВВП планують отримати цього року хоча б 1-1,5 відсотка, а це помітне зниження рівня планів.

Крім усього іншого, на основі досліджень і власних умовиводів, експерти в галузі економіки прогнозують зростання долара в Україні до рівня 9, а часом 10 і 12 гривень за один долар до кінця поточного року або в першій половині наступного. На щастя, зараз все частіше сходяться на думці про 9-9,5 гривень за долар. Але чи надовго?

Кредити теж не вселяють у експертів надії – в Європі багато країн впадають у рецесію: їм тепер не до нас, їм свої проблеми вирішувати потрібно. А що стосується Росії, то враховуючи недавнє падіння російського рубля, а також ВВП, який постійно знижується, то тут нам теж буде складно отримати хоч щось корисне.

Втім, надія все ж є – одна і вельми тендітна. Це урожай поточного року. Судячи зі стану полів, він повинен бути відмінним і це може дати Україні «поштовх вперед». Але аграрії зараз відчувають себе як плантатори напередодні збору бавовни: тільки б погода була гарною!При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами