ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Безкоштовні пільги

пільгиПісля того як влада озвучила плани з монетизації пільг, на адресу редакції було багато дзвінків і листів від літніх людей, які, звичайно, обурювалися, що безкоштовний проїзд у транспорті чи пільгу на оплату комуналки їм можуть замінити адресною доплатою. Багато хто не вірить, що на надбавку до пенсії вони зможуть повноцінно користуватися всіма тими безкоштовними благами, які їм доступні сьогодні.

Людей можна зрозуміти. Адже досвід сусідньої Росії показав, що відібрали у пенсіонерів більше, ніж дали натомість. З іншого боку, з сотнями пільг, на які йдуть мільярди бюджетних коштів, давно пора щось робити. Зрозуміло, що починати скасовувати пільги потрібно з депутатів, а не з простих людей. Але і наші громадяни в гонитві за чимось безкоштовним втрачають почуття всякої міри. Ось вам кілька історій.

Одна з пенсіонерок в моєму будинку в тому році постійно надзвонювала в міські служби з вимогою завезти пісок в дитячу пісочницю. Яке ж було моє здивування, коли через 10 хвилин після від’їзду самоскида я побачив її біля пісочниці з відром і совком. Вона нагортала пісок для лотка свого кота. Цього року від неї тільки й чути розмов про те, що влада зовсім не думає про місто і в двір не завезли чорнозем. Виявилося, що їй у горщики на балконі потрібно досипати ґрунту.

До недавнього часу пенсіонери в столиці могли користуватися безкоштовно лише наземним транспортом. У метро пускали лише ветеранів праці. Після того як проїзд у підземці став безкоштовним для всіх, ще одна моя знайома пенсіонерка почала користуватися виключно метрополітеном, навіть якщо існувала наземна альтернатива.

Психологи називають таку поведінку залежністю. На жаль, багато людей похилого віку через мізерні пенсії, на які вони не можуть собі дозволити якісь розваги, намагаються замінити їх для себе у такий спосіб.

Ну і нарешті, найяскравіший приклад такої поведінки – це історія про ще одного пенсіонера, який живе у центрі міста з дев’яностих років. Тоді з’явилися перші комерційні туалети, і він, як ветеран війни, отримав право відвідувати їх безкоштовно. Ви будете здивовані, але щоранку у нього починалося з того, що він одягався в костюм і йшов здійснювати ранковий моціон саме в комерційний туалет, гордо показуючи там своє посвідчення.

А тепер уявіть: якщо у пенсіонерів відібрати всі ці маленькі радості, який опір це викличе в суспільстві…При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами