ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Хто стоїть за обвалом золота?

обвал золотаМинулого місяця вартість дорогоцінних металів впала до рекордних за останні роки значень.

Стрімке зниження цін на золото і срібло на світових ринках спричинило за собою масу чуток і домислів про те, хто стоїть за цими подіями. А прості громадяни в черговий раз переконалися, що в світі немає вічних цінностей.

Дорогоцінні гірки

Сьогодні тройська унція (31,1 грам) золота коштує близько 1350 доларів. З початку року цей метал подешевшав на 17%, а з осені минулого року падіння і зовсім склало 25%. Ще більше подешевшало срібло – днями воно впало до історичного мінімуму за останні три роки. А від свого максимуму ціна знизилася більш ніж наполовину. Ті, хто останнім часом вкладав свої кошти в дорогоцінні метали, можуть рвати на собі волосся.

Однак, якщо подивитися на більший проміжок часу, то не все так вже й погано. Десять років тому унція коштувала менше 400 доларів, а п’ять років тому – близько 1000 доларів. Тобто за 10 років досвідчений інвестор міг би заробити на такому вигляді вкладення майже 400% прибутку. Адже на своєму піку за унцію золота давали більше 1900 доларів.

Як кажуть експерти, найважливіше при інвестуванні в золото – купити на мінімумі, а продати на максимумі.

Хто втратив, а хто заробив

Проте, якщо хтось втратив, то значить, хтось і придбав. Сьогодні основні звинувачення у зниженні цін на золото падають на валютного спекулянта Джорджа Сороса. Справа в тому, що його інвестфонд Soros Fund Management LLC і ще два великих гравці почали розпродавати свої золоті активи. Дійшло до того, що з початку року хедж-фонди скоротили свої позиції в золоті на 52%. Хтось вважає, що після падіння цін спекулянти знову скуплять активи, що подешевшали, а хтось вважає, що гроші підуть в американську економіку, яка нарешті показала позитивну динаміку і вихід з кризи.

– Головна причина падіння цін на золото – це зростання попиту на акції американських компаній, – говорить економіст Олександр Охріменко. – Індекс S & P (розраховується на основі вартості найбільш ліквідних і надійних акцій.) зріс до рівня 1660 пунктів, чого не було до кризи. Це ще раз показує, що економіка США вийшла з рецесії і тепер там починається економічне зростання. У результаті інвестори почали активно розпродавати золото і скуповувати акції американських компаній.

Що далі

Більшість прогнозів щодо майбутніх цін на золото пов’язані з політикою Федеральної резервної системи США. Як кажуть експерти, якщо друкарський верстат не виключити, то вартість металу може стабілізуватися. В іншому випадку падіння триватиме. Один з найбільш песимістичних прогнозів зробив банк Credit Suisse. Згідно з його припущеннями через рік золото буде продаватися на рівні 1100 за тройську унцію, а через п’ять років вартість дорогоцінного металу опуститься нижче 1000 доларів за унцію.

Але є й ті, хто впевнений, що недовіра до банків і сучасним грошам буде стимулювати вкладення в дорогоцінні метали.

– Очікується, що тенденція зниження цін може продовжитися до осені поточного року, – говорить Олександр Охріменко. – Але зростання економіки США – це стимул для зростання економіки Китаю. У результаті цього доходи китайців восени будуть рости. Проте в Китаї багато людей бояться зберігати свої гроші в банках, щоб Центральний комітет Компартії не впізнав про їхні реальні доходи. Тому восени очікують зростання попиту на золото з боку китайців. У результаті ціна може вирости як мінімум до 1500 доларів за унцію. А на перспективу очікують, що вже після 2016 ціна на золото буде більше 2000 доларів за унцію. Думаю, до того моменту до Китаю приєднається Індія.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами