ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Європа відкликає гроші з України

Європа«Україна повністю і безповоротно втратила 70 мільйонів євро!» – заявили в Євросоюзі. Ці гроші були раніше виділені ЄС на реформування системи управління державними фінансами. «Пройшов термін освоєння коштів» – пояснив Брюссель.

Отже, Єврокомісія офіційно підтвердила факт втрати Україною права на використання безоплатної фінансової допомоги. Ці гроші (а йдеться про 70 мільйонів євро) були виділені на підтримку процесу реформування державних служб. Нагадаємо, що в період переговорів Президент України, Віктор Янукович, оголосив цю реформу однією з найбільш пріоритетних. У цій сфері були зроблені спроби привести все до «європейського зразка», тобто забезпечити дедоларизацію, прозорість і професіоналізм у галузі управління державними фінансами, проте, на думку Єврокомісії, навіть нинішня законодавча база не достатньо наблизила країну до досягнення поставленої мети. При цьому в Брюсселі заявили, що неодноразово велися переговори відносно версії закону, прийнятого у 2011 році. «ЄС закликав українську владу внести зміни до цього закону, пояснюючи які саме корективи дозволять Європі почати фінансування, однак до кінця 2012 року зміни так і не відбулися. Відповідно, фінансувати реформу неможливо!» – констатували в представництві ЄС втрату Україною зазначеної суми.

Юридично, втрату Україною права на освоєння коштів було втрачено ще півроку тому – у січні, коли були підведені законодавчі підсумки 2012 року, проте з політичних мотивів на цьому не акцентувалася увага. Не дізналася українська влада про це навіть у рамках закритої частини саміту ЄС-Україна, що відбувся в лютому поточного року, де був присутній Віктор Федорович. А от прем’єр-міністра, Миколу Азарова, про даний факт поінформували, правда вже в кінці червня – на раді зі співробітництва.

«Факт втрати права використовувати ці кошти ніяк не сприяє переговорам із метою виділення нових фондів на Східне партнерство» – зазначили в ЄС. У той же час компромісні пропозиції Києва, які могли б дещо відкласти списання коштів, були відхилені, а в бік України був висловлений закид щодо того, що тут не бажають дослухатися до експертної думки. А ось в Україні реформування не зупиняється і план його затверджений із досягненням мети у 2017 році.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами