ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon НБУ закуповує золото

ЗолотоНа тлі помітного спаду в обсягах золотовалютних резервів, приємно чути про те, що Національний банк України робить щось для їх нарощування. Зокрема, зараз НБУ активно нарощує запас золота. Про це повідомив Микола Івченко, керівник інформаційного аналітичного центру (ІАЦ) Forex Club в Україні.

Тому є підтвердження: згідно з офіційними даними, у травні частка золота в резервах країни становила 6,44 відсотка, тоді як за підсумками червня вона зросла до 6,55%. Не варто сумніватися в тому, що причиною таких змін стала більш ніж приваблива вартість банківського металу.

З точки зору очікування швидкого зростання вартості золота й інших металів, така тактика здається цілком природною і логічною. «Золото було і залишається привабливим активом, якщо розглядати його в довгостроковій перспективі. Не дивлячись на те, що сьогодні велика ймовірність нового спаду вартості, рано чи пізно ціна підніметься й інвестор виявиться у виграші!» – кажуть експерти. І, тим не менш, далеко не кожен інвестор готовий сьогодні цікавитися золотом. «Як тільки перспективи світової економіки покращаться, золото знову подорожчає і інтерес до нього почне швидко зростати» – пояснює фахівець, відзначаючи, що вже тепер багато хто воліє випередити ці події для збільшення свого прибутку.

Так само Івченко відзначив той факт, що більшість європейських країн у своїх резервах віддає золоту від 12 до 15 відсотків. Україна теж іде до цього показника, так само поступово збільшуючи частку банківських металів. «Закупівля золота Нацбанком України – це лише крок у напрямку руху всієї Європи» – резюмують економісти.

Слід зауважити, що сьогодні в очікуванні зростання цін на золото перебуває весь світ. Інвестори більш ніж уважно стежать за розстановкою сил на біржах, відзначаючи кожне невелике зміщення в ту чи іншу сторону. Крім того, експерти пильно стежать за рухом американського долара і новинами із США. Як відомо, курс цієї валюти завжди має великий вплив на курс золота. «Незабаром долар почне дешевшати, що пов’язано з фінансовою політикою США, і настане час золота!» – прогнозують експерти.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами