ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Добре там, де нас немає

грошіЦе твердження особливо актуально в наші дні. В останні років п’ять-десять намітилася тенденція, коли вихідці з колишнього СРСР все частіше шукають можливість проводити час далеко від своїх же співвітчизників. Нас уже не дивують коментарі про ті чи інші готелі, в яких туристи хвалять контингент відпочиваючих, підкреслюючи, що було мало співвітчизників. Більшість простих людей, які заробили на відпочинок за кордоном, хочуть у відпустці перебувати серед європейців, а не в компанії земляків.

Але це прості люди – вони можуть захистити себе від собі подібних тільки на короткий період часу. Багаті громадяни можуть дозволити собі відправляти дітей за кордон мало не з народження. Більшість так і роблять, пояснюючи своє рішення тим, що закордонна освіта краща української. Однак насправді мотиви у них інші.

Ось вам приклад: один пострадянський мільйонер вже три роки намагається перевести свою дитину з елітної школи в Британії в аналогічний заклад у Швейцарії. І вибирав навчальний заклад, куди не можна потрапити без черги навіть за великі гроші.

– Невже в Лондоні погано вчать?

– Ні, не гірше, ніж у Швейцарії.

– Так у чому ж справа, навіщо створювати собі і дитині труднощі, стояти в черзі, потім міняти школу для дитини, перевозити її з одного класу в інший?

– Не хочу, щоб вона виросла у школі, де більша частина учнів – діти вихідців з колишнього Союзу.

За його словами, коли багаті люди підбирають дитині навчальний заклад, на перше місце виходять не так вчителі, які будуть вчити їх чадо, скільки оточення майбутнього спадкоємця батькових мільйонів. Якщо вчитися з дітьми світових грошових мішків, то в майбутньому буде простіше вести з ними бізнес на рівних.

– Ну, а чим оточення дітей з колишнього СРСР не підходить?

– Я не впевнений, що через рік або два їхні батьки не втратять все. Занадто часто на пострадянському просторі змінюються бізнес-еліти.

Скажу відразу, що мій співрозмовник не українець, напевно, тому так і розговорився. Однак така ситуація скоріше характерна для наших реалій. Як кажуть, добре там, де нас немає. І поки ми будемо уникати компанії своїх співвітчизників – це буде показником того, що не все гаразд у нашій країні.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами