ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Гривня почне «падати» в серпні

гривняВже практично ніхто з аналітиків не сумнівається, що гривня впаде або істотно просяде.  Експерти лише обговорюють, коли саме це відбудеться. Про неминучість “просідання” гривні говорять вже і в уряді.

Так, Дмитро Боярчук, який обіймає посаду виконавчого директора «САSE Україна», зазначив, що при певному збігу обставин падати гривня може почати вже цього місяця.

Нагадаємо, що більшість експертів схильні вважати, що падіння курсу гривні припаде на осінні місяці цього року, а от все літо гривня буде триматися впевнено.  Але завжди є місце для інших думок, чи не так?

Отже, що ж може загрожувати гривні вже в серпні 2013?  По-перше, це припинення реалізації програми кількісного пом’якшення в Сполучених Штатах Америки.  Слід зазначити, що цей факт має неабиякий вплив не тільки на економіку України, але тут він призведе до зниження рівня інтересу інвесторів до євробондів, ліквідність яких на ринках дещо знизиться.  У цьому випадку єдиним джерелом необхідної валюти для нас стане МВФ, якому девальвація гривні здається оптимальним рішенням.

Крім цього, нам не перестає загрожувати немала заборгованість країни перед інвесторами.  Так, вже в серпні Україну очікує чимала сума виплати за давніми борговими зобов’язаннями, зовнішніх заборгованостей.  У серпні 2013 року, Україні доведеться повернути 1 мільярд 221 мільйон доларів за борговими зобов’язаннями.

Ці два фактори, на думку Боярчука, виведуть українську економіку зі стану балансу, що утворився в літній період, і змусять девальвувати гривню.  Чи високим буде рівень девальвації?  Тут думки експертів так само різні, проте жоден з фахівців не говорить про те, що падіння гривні стане небезпечним.  Нагадаємо, що ще не так давно такі заяви мали місце.

Відзначимо так само і те, що український уряд факт хитке становище в казні визнає, проте обіцяє відшукати достатньо грошей для того, щоб утримати економіку.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами