ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Термін “Фінанси”

ФінансиПід терміном “фінанси” розуміються, у даний час, в основному грошові кошти, фонди й активи; а також, у вузькому сенсі, доходи і витрати держави.

Форма множини цього поняття вперше з’явилася в багатьох європейських мовах в 17 столітті і походить від французького слова finance (s), яке позначало в той час управління (державне управління) фінансовими справами.

Етимологія терміну “фінанси” сходить у кінцевому рахунку до латинської “finis”, що означало в класичній латині “межа” (“кордон”), пізніше, у переносному сенсі, це поняття використовувалося також для позначення митниці (як мито за транспортування вантажів через кордон).

В економічній науці під цим терміном малися на увазі всі види діяльності пов’язані з цифрами і числами. Сюди, крім фінансової бухгалтерії і виниклої на її основі річної фінансової звітності, відноситься також калькуляція (облік витрат підприємства).

У 1950 році в США з’явився новий термін “контролінг” (Соntrolling), що позначає галузь фінансів, яка виникла на основі калькуляції і частин фінансового обліку. Приблизно через 20 років після цього такому ж прикладу наслідувала вже Німеччина. Контролінг відповідає за такі розділи фінансів, як планування й управління.

На противагу первісному бухгалтерському обліку, метою якого було тільки зібрати й обробити цифрові дані, і тим самим орієнтованому в основному на минуле, нові галузі обліку фінансів фокусуються на інтерпретації отриманих раніше даних із метою вироблення основоположних рішень для майбутнього розвитку підприємства.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами