ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Дороги та податки

Дороги та податкиОстанні тижні тільки й чути, як водії обговорюють пропозицію Міністерства інфраструктури про підвищення розміру акцизних зборів на паливо.

Профільний міністр заявив, що український податок на паливо в кілька разів нижчий, ніж у Європі. За задумом чиновника, якщо підняти податок до європейського рівня, то додаткові збори можна направити на ремонт наших багатостраждальних доріг.

При європейському розмірі акцизу літр бензину подорожчає в середньому на 3 гривні. Якби замість подорожчання наші чиновники змогли забезпечити країну дорогами, як у Німеччині, думаю, багато водіїв погодилися б на такий обмін. Адже на ремонт ходової після наших зим кожен витрачає не одну тисячу гривень.

Але ніхто не вірить, що, навіть піднявши ціну бензину вдвічі, можна буде вирішити дорожню проблему. Скільки податків щорічно платять автомобілісти? Виявилося близько 40 мільярдів гривень. Сюди увійшли і ПДВ, і паливний акциз, і навіть мита від імпорту іномарок. Однак на ремонт доходить лише мала частина від цієї суми.

Та й не у виділюваних сумах, мені здається, суть. Он у сусідній Білорусі і бензин дешевший, і дороги не в приклад українським. Як у них це виходить? Адже і клімат там від нашого не відрізняється. Може, вся справа в контролі за виконуваними роботами?

Думаю, всі пам’ятають, як взимку працівники комунальних служб закладали дорожні ями цеглою або засипали асфальтом, навіть не утрамбовуючи. Скільки пролежить така латка? Скільки під цю справу списано коштів? Ні на один з десятків подібних питань в Укравтодорі так і не відповіли.

У середині 90-х один мій знайомий їздив до Німеччини прокладати дороги. Не знаю, чому німці найняли для таких робіт наших робітників. Це була їх помилка. У підсумку замовнику довелося перекладати верхній шар після наших умільців, а українці повернулися додому без грошей – з ними не розрахувалися за халтуру.

Навіть німецькі матеріали і технології спасували перед нехлюйством наших працівників. Тому, мені здається, навіть при ціні бензину в 20 гривень чиновники не зможуть забезпечити якість, а знайдуть безліч причин пояснити громадянам, чому у нас такі погані дороги.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами