ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Що Україні добре, то Росії не подобається

газосховища україниОстаннім часом уряд України рапортує про зменшення газової залежності від Росії. Прем’єр-міністр Микола Азаров під час візиту до Угорщини заявив про початок поставок блакитного палива з цієї країни. А з 1 квітня постачання газу в нашу країну з Польщі зросли з 2 до 5 млн. кубометрів на добу. При цьому європейський газ обходиться нашій країні дешевше, ніж закупівля безпосередньо з Росії.

У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості вважають законними реверсні постачання з Європи. Газ з Європи в січні коштував “Нафтогазу” 390 доларів за 1 тис. куб. м, у той час як ціна Газпрому була на 16 доларів вищою.

Така ситуація викликала гнів у Білокам’яній. Глава російського газового монополіста Олексій Міллер заявив, що схеми, організовувані нашою країною з отримання газу в Європі, не зовсім законні. Йому не сподобалося, що Україна постачає російський газ до Угорщини і тут же його купує назад.

Наші експерти не бачать у цьому нічого шахрайського.

– У своєму обвинуваченні Міллер сам собі суперечить, називаючи шахрайством поставку газу до Угорщини, а потім його зворотний викуп, – вважає член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук. – При цьому він сам визнає, що газ фізично залишає територію України. А за умовами контракту європейські країни купують газ на західному кордоні України, і на території тієї ж Угорщини паливо вже не належить Росії. Таким чином, цей газ проходить десяток кілометрів по території цієї країни і повертається в Україну. Нічого протизаконного в такій схемі немає. Подібний варіант зараз хочуть повторити з Румунією, там йдуть переговори. А ось зі Словаччиною домовитися складніше, тому що там “Газпром” контролює газотранспортну систему і всі постачання словакам доводиться погоджувати з Росією.

Що стосується газу, який надходить в нашу країну з Німеччини через Польщу, то це вже паливо, яке фізично закуплено в Європі. Правда, за словами експерта, в цьому році нами буде куплено не більше 1 мільярда кубометрів німецького газу. У той же час можливості покупки угорського газу, який прийшов з Росії, куди більш істотні – до 4 мільярдів кубометрів до кінця року.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами