ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon ТОП-4 головних перешкод для розвитку середнього бізнесу в Україні

проблеми бізнесуЯкі головні перешкоди для розвитку малого середнього бізнесу в Україні?

Колишній виконуючий обов’язки міністра фінансів України Ігор Уманський:

Головна проблема – це система, що вибудовуються владою, суть якої в тому, що все прибуткове має бути їй персонально підконтрольне з одного боку.  А з іншого – гіпертрофоване бажання консолідувати всі потоки під свій контроль (в т.ч. і бюджетні) вичавлює з бізнесу останні соки. Третє – тотальна монополізація всіх можливих сфер вбиває конкуренцію і, як наслідок, можливість вести бізнес.

І четверте – система (я все ще про неї) не займається корупцією – вона і є корупція!  А вижити в ситуації, коли необхідно платити «мзду», податки і ще й «адміністративний» податок, здатні лише ті, у кого є можливість не платити хоч одну зі складових, – близькі до влади чи ті, кого ще не помітили або до кого поки не дійшли руки.

Розвитку малого та середнього бізнесу заважають:

1) Тоталітарна влада.  Сильний середній клас представляє основну загрозу тоталітарної влади, тому влада працює на знищення малого та середнього бізнесу.

2) Сімейні і близькі до сім’ї рейдери.  Будь-який успішний середній бізнес ризикує бути відібраним (і успішно відбирається!) владою.

3) Корупція на місцях.  Місцеві царі звикли стягувати мзду з усього, що приносить дохід.  Чесно будувати бізнес невигідно.

4) Совкове спадщина.  За 70 років радянської пропаганди і колективізації у народу сильно деградували такі якості як самостійність відчуття власності, без яких неможливо займатися бізнесом.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами