ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Фондовий ринок: інформація для початківців

фондовий ринок УкраїниНа банківських рахунках багатьох наших співгромадян дрімає ціле багатство. Хоча вкладені кошти досить надійно захищені, дивіденди від такої форми вкладень невеликі. Тут існують альтернативи, однією з яких є інвестування в акції. У довгостроковій перспективі цей тип інвестицій надає найкращі шанси для отримання максимального доходу.

Але все ж багато хто уникає інвестування в акції. Кризи фінансових ринків останніх років ще більше посилили невпевненість і сумніви людей, які вперше задумалися про більш вигідне вкладення своїх грошей. Тим не менш, акції можуть стати складовою частиною збалансованої структури капіталовкладень, що відкриває нові шанси для отримання прибутку на фондовому ринку.

Що таке акції?

Акція являє собою цінний папір, що підтверджує право власника на володіння частиною статутного капіталу підприємства. Акції випускаються акціонерними товариствами. Торгівля акціями здійснюється на біржі. Приватні інвестори купують акції з метою перепродати їх пізніше за більш високим курсом, отримуючи тим самим прибуток.

Крім цієї ймовірної можливості у власників акцій є ще перспектива отримання дивідендів. Це щорічний розподіл прибутку, отриманого акціонерною компанією. Розмір дивідендів визначається компанією залежно від її фінансового становища та виплачується з розрахунку прибутку за кожну акцію.

Які фактори впливають на біржовий курс?

Поряд із факторами, що впливають на фінанси підприємства, і які стосуються безпосередньо певного підприємства, біржові курси знаходяться в залежності від загального економічного розвитку і від прийнятих політичних рішень. Як правило, прибуток або оцінка прибутку є ключовим фактором, що впливає на курс акцій.

Прибуток який зростає означає, зазвичай, чимраз вищі курси і навпаки. При цьому, в якості оцінної шкали служить не тільки актуальне фінансове становище компанії на даний конкретний момент часу. Набагато більшою мірою торгівлю на фондових ринках надихають перспективи розвитку бізнесу. Іншими факторами, здатними вплинути на рух курсу вгору або вниз можуть бути: зміни в керівних структурах концерну, чутки про зміну власника або інвестиційні рекомендації кредитних інститутів. Для країн, у структурі економіки яких велику частку займає експорт виробленої продукції, важливу роль у формуванні біржового курсу відіграє також курс національної валюти.

Попит на акції зростає зазвичай у період фази низьких відсотків. Якщо інвестори отримують мінімальний прибуток в якості низьких відсотків на вкладені кошти, то їх готовність до інвестування в акції істотно зростає. У період фази високих відсотків спостерігається зворотний процес.

Таким чином можна говорити про цілий реєстр факторів, здатних вплинути на курс акцій. Мистецтво полягає в тому, щоб у своїх розрахунках врахувати всі компоненти.

Зробити ж це в більшості випадків практично неможливо. І все ж, якщо основні міркування і розрахунки виявляються вірними, акції відкривають гарні перспективи заробітку.

Які ж основні цифрові показники акцій?

Фахівцями розроблено методики оцінки ціни акцій, які на додаток до очевидної ринкової вартості цінних паперів дають можливість глибше розібратися у фінансовому стані компанії.

Найбільш відомим показником є “співвідношення «курс-прибуток»” («коефіцієнт ціна / прибуток»). Він покликаний зобразити прибутковість акції стосовно її курсової вартості, оскільки цей показник встановлює ціну акцій щодо прибутку компанії.

Крім того, існує коефіцієнт «курс / Cash-Flow» (“ціна / кеш фло”). Він використовується для міжнародних зіставлень і відноситься до ліквідності компанії.

Третім важливим показником є “прибутковість за дивідендами”. Цей коефіцієнт показує ставлення майбутніх очікуваних дивідендів компанії до поточної курсової вартості акцій.

Де купують акції?

Експерти у відділах цінних паперів банків консультують потенційних акціонерів під час прийняття ними рішення з приводу майбутніх інвестицій. Вони виконують для своїх клієнтів всі необхідні формальності з придбання акцій. Для придбання акцій або інших цінних паперів, клієнту необхідно відкрити спеціальний рахунок для цінних паперів (депо цінних паперів).

Тут “зберігаються” всі цінні папери кожного окремого акціонера. Наказ на купівлю та продаж при угодах з акціями називається ордером. Усі банківські збори, пов’язані з угодами із цінними паперами, обслуговуються цим спеціальним рахунком акціонера. Величина цих зборів коливається залежно від обраного для цієї мети фінансового інституту.

Деякі банки пропонують особливо низькі тарифи по зборах за оформлення ордера. Але, як правило, інвестор зазвичай не отримує в цьому випадку ніяких консультацій. Для нього виконуються лише операції з реєстрації ордера.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами