ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Європейська криза гальмує розвиток фінансового ринку

Європейська боргова кризаОдин із провідних професорів Каліфорнійського університету, професійний економіст із великим науковим авторитетом, Баррі Айхенгрін, піддавши уважному аналізу економічну та фінансову ситуацію, що склалася в країнах Європейського Союзу, зазначив чимало спільного в розвитку європейської кризи і тієї кризи, яка вразила Японію на початку 90-х і в «млявій» формі триває і понині. Результатом може стати глибокий застій, зупинка зростання економіки та будь-якого прогресу взагалі.

Єдиним чинником стабільності, яким може на сьогодні похвалитися як фінансовий, так і фондовий ринок Європи – це впевненість у цілісності самого ЄС, яку поділяє основна маса інвесторів. Однак суперечливий розвиток фінансового ринку, який демонструє постійну різноспрямованість основних індексів, вказує на те, що такої впевненості недостатньо. Практично в Європі зараз немає ні орієнтирів, ні навіть «тихої гавані».

Як і колись в Японії, стимулювання європейської економіки, періодично здійснюване Європейським Центральним банком, носить половинчастий характер. Це пов’язано з незламною прихильністю урядів програмам «жорсткої економії», які, проте, вже продемонстрували свою неефективність.

Така половинчастість не в змозі забезпечити повноцінний розвиток фінансового ринку, оскільки всі його учасники розуміють, що чергове «вкидання» грошової маси є лише епізодом, в той час як спрямованість всієї фінансової політики зовсім інша.

На жаль, збільшення обсягів експорту, якого ще доведеться домогтися, також мало допоможе європейській економіці. Перешкодить успіхові слабкий попит на світових ринках. Парадоксальним чином це багато в чому пов’язане з тими ж економічними проблемами Старого Світу.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами