ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Внутрішньоденна торгівля на фондовому ринку

інвестиційні фонди та компаніїТоргівля в середині дня в даний час завдяки наявності on-line котирувань і потужних комп’ютерів доступна для всіх спекулянтів. Постійний розвиток торгових методів, поява нових алгоритмів аналізу ринку, зростання ліквідності і кількості інструментів залучають у цей сегмент все більше трейдерів.

Внутрішньоденний трейдер – це спекулянт, який завжди торгує в межах тимчасового періоду однієї сесії, здійснюючи множинні купівлі та продажі і завжди закриваючи позиції до кінця торговельного дня, незалежно від їх прибутковості або збитковості. У розсудливої ​​людини логічно виникне цілий ряд питань: «Чи існують ефективні методи для внутрішньоденної торгівлі? Якими якостями повинен володіти такий трейдер? Від чого залежить прибутковість внутрішньоденних операцій? Чи дає даний стиль торгівлі переваги в порівнянні з іншими підходами? Наскільки високий ризик подібних операцій?».

Незважаючи на активну протидію цьому стилю трейдингу з боку багатьох фахівців, спробуємо неупереджено зважити плюси і мінуси, а також перевірити різні гіпотези за допомогою програми технічного аналізу MetaStock.

Трейдери як термінового, так і спотового ринків у своїй роботі використовують різноманітні стратегії. Спекулятивні угоди зазвичай чиняться ними протягом дня за даними технічного аналізу обраних інструментів. Залежно від підготовки і вибору трейдера, як правило, використовується будь-яка з програм технічного аналізу (MetaStock, Omega, WLD та ін.) або MS Excel. Правила відкриття та закриття позицій являють собою індивідуальну стратегію. Існує кілька базових методів внутрішньоденної торгівлі, на які трейдери спираються при розробці власних методик.

1. Ідентифікація мікротрендів і слідування за ними

Даний метод заснований на прориві вгору для операцій купівлі та прориві вниз для операцій продажу. Спираючись на нього, трейдер слідує за цінами, коли вони піднімаються вище попередніх максимумів або ж коли опускаються нижче попередніх мінімумів. В основі даної стратегії лежать роботи Чарльза Кельтнера, який описав їх у своїй книзі в 60-х роках XX століття. У наслідку його методи були доопрацьовані іншими фахівцями, але базовий принцип залишився тим самим: «нові цінові максимуми породжують нові максимуми» і «нові цінові мінімуми породжують нові мінімуми». Торгівельні системи, побудовані на цьому принципі, використовують у своїй основі трендові технічні індикатори (Moving Average, Bollinger Bands, Динамічний ціновий канал та ін.).

2. Купівля від рівня підтримки та продаж від рівня опору

У цьому випадку трейдер спочатку визначає середньостроковий тренд, а потім відзначає для себе рівні підтримки і опору (ці рівні можуть бути кордонами висхідного або спадного каналу). Якщо тренд висхідний, трейдер намагається здійснювати покупки поблизу рівня підтримки, а при низхідній тенденції, відбуваються операції продажу поблизу рівнів опору. З інструментів технічного аналізу широко використовуються осцилятори (Stochastic, RSI та ін.).

3.Торгівля на спредах

Термін «спред» використовується в даному випадку як відношення цін двох інструментів. Тобто трейдер відстежує і аналізує не власне ціни, а їх взаємне відношення. При цьому, зазвичай використовується технічний індикатор «Relative Strength Comparative», який ділить ціну одного активу на вартість іншого (базису). При цьому спекулянта не цікавить, куди рухаються котирування, головне – визначити активи, ціни яких змінюються як різноспрямовані. Знайшовши два таких активи, він встає в довгу позицію по сильнішому, і в коротку позицію по більш слабкому з них.

Крім описаних методів, в основі торгового стилю можуть лежати новини дня і дані статистики (включення або зміна ваги цінних паперів в індексах, зміна суверенних рейтингів, вихід квартальної бухгалтерської звітності компаній), оцінка настрою гравців (перевага «биків» або «ведмедів», в тому числі за даними виставлених заявок в «стакані» терміналу), сезонні або календарні фактори (наближення вихідних та святкових днів, періоди сплати підприємствами податків, дати експірації термінових контрактів, дати закриття реєстрів акціонерів). У будь-якому випадку в основі внутрішньоденних операцій лежить використання інструментів технічного аналізу для оцінки ринкової ситуації та прийняття рішення про операцію.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами