ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ф’ючерси. Базові поняття

Ф'ючерсиФ’ючерси – один з головних сегментів світового фінансового ринку. За допомогою цих інструментів інвестори можуть заробляти на русі фондових індексів, золота, нафти і світових валют. Інакше кажучи, ф’ючерси надають можливість торгувати інструментами, яких немає на ринку акцій. А можливість використання фінансового важеля (плеча) дозволяє багаторазово збільшити прибутковість від біржових операцій.

Практично кожен, хто вже давно працює на фінансовому ринку, в тій чи іншій мірі зустрічався з похідними інструментами. Для них слова «ф’ючерс», «бинарные опционы», «деривативи» перестають асоціюватися з чимось незрозумілим, надзвичайно далеким і мало пов’язаним з їх повсякденною роботою. Один з найпростіших прикладів: багато хто з біржових трейдерів звик відстежувати динаміку світового нафтового ринку за цінами еталонних сортів Brent або WTI (Light Crude). Але лише небагато хто з них знає, що коли говорять про зміну (зростання / падіння) котирувань на сировину в Лондоні або Нью-Йорку, то мова йде про ціни ф’ючерсів на нафту.

Створення українського ринку ф’ючерсів відкриває нові виміри біржової торгівлі для приватних інвесторів, інвестиційних компаній і банків. Спекулянтам ф’ючерси нададуть можливість домогтися більш високої прибутковості за рахунок використання фінансового важеля. Консервативні учасники зможуть розширити свій інструментарій за рахунок арбітражних операцій, граючи на різниці цін ф’ючерсів і акцій, вони будуть заробляти на неефективності ринку або торгувати процентною ставкою, що закладається в ціну ф’ючерсів.

А портфельні інвестори зможуть використовувати ф’ючерс на індекс українських акцій для страхування (хеджування) своїх вкладень у цінні папери, адже при падінні ринку набагато вигідніше використовувати ф’ючерс на індекс для того, щоб отримати компенсацію від падіння, ніж в поспіху розпродавати диверсифікований портфель паперів.

Все це дозволить поліпшити не тільки кількісні характеристики фінансового ринку України – обсяг торгів, місткість ринку і ліквідність, а й якісні – стабільність і стійкість фінансової системи в цілому.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами