ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon За підсумками червня в Україні нульова інфляція

інфляціяЗа підсумками червня в Україні нульова інфляція, причому така ситуація спостерігається вже другий місяць поспіль. Причиною цьому – «заморожені» комунальні тарифи і незначне зниження цін на бензин і продукти харчування.

У першому півріччі споживчі ціни зросли всього на 0.2%. У цілому, продукти харчування, крім овочів, дешевшали. На відміну від минулого року, овочі, які є річної сезонною продукцією, продовжують дорожчати, хоча в червні зростання цін на них скоротилося з 4% до 2.9%. Також продовжує дорожчати цукор – з 2.7% до 6.5%. Хоча оптові ціни стабілізувалися, у роздрібній торгівлі подорожчання може продовжитися.

Серед продуктів які подешевшали в червні – молоко, хліб, яйця, м’ясо і рослинне масло. Ціни на фрукти теж знизилися на 2.4%. Генеральний директор «Українського клубу аграрного бізнесу» Володимир Лапа прогнозує, що коливання цін на продукти харчування до кінця літа буде незначним. За його словами, урожай зернових перевищить торішній, але на споживчих цінах це позначиться тільки восени.

Що стосується інших товарів, то ціни на одяг і взуття знизилися незначно – на 0.2%, на товари домашнього споживання ще менше – на 0.1%. «Комуналка» залишилася практично без змін, тільки квартплата зросла на 0.6%.

А ось транспортні послуги, у першу чергу залізничні квитки, подорожчали на 4.3%, що також пов’язано з особливістю сезону – люди масово їдуть на відпочинок.

Внаслідок зниження споживчих цін на 0.3%, середньорічна дефляція за останні 12 місяців також продовжує знижуватися. У травні вона склала 0.4%, а зараз закріпилася на позначці 0.1%. Однак експерти вважають, що вже в липні Україна повернеться на рівень середньорічної інфляції, а за підсумками року вона не перевищить 3%.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами