ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Професія “документознавець”: минуле, сьогодення і майбутнє

документознавецьОсновою функціонування будь-якої організації є документ. Тому для підтримки життєздатності підприємства необхідний кваліфікований фахівець, здатний якісно організувати документаційну діяльність. З цього випливає, що професія «документознавець», на сьогоднішній день, є дуже затребуваною та актуальною.

Виходячи з історії, прабатьком даної професії був давньоєгипетський писар, людина, професійно навчена мистецтву листа на мові ієрогліфів, а також арифметиці. Професія переписувача була дуже почесною, вони служили фараонам, звільнялися від сплати податків і служби в армії.

В даний час професія «документознавець» склалася з таких спеціальностей як історик, секретар, архівіст та інших, що говорить про наявність знань у такої людини в різних сферах діяльності. Це все вірно, адже сьогодні документознавець – це фахівець, який здійснює роботу з документами в організації (складання, оформлення, реєстрація, облік, виконання і зберігання). Документознавець забезпечує інформаційне забезпечення в цілому, взаємодіє з різними структурними підрозділами, знає стан справ та напрямки розвитку організації. Загалом, можна сказати, що він є другою особою після керівника організації. На сучасному ринку праці фахівці цієї області дуже затребувані. Перш за все, це пов’язано з тим, що інформація стала найважливішим ресурсом сучасно суспільства, і вміння правильно і грамотно з нею працювати високо цінується. Також, необхідно відзначити, що невелика кількість вузів випускають фахівців, які вміють правильно організовувати роботу з документами.

Якщо розглядати майбутнє, то можна говорити, що професію «документознавець» необхідно розвивати. Бо саме такі фахівці дуже затребувані в умовах сучасного інформаційного суспільства. Звичайно, дуже важливо, щоб такі люди володіли гідними професійними навичками (відповідальність, організованість, ініціативність і т.д.), і не менш значущі особисті якості (працелюбність, сумлінність, активність, акуратність і т.д.). Також необхідно враховувати напрямки системи електронного документообігу в різних організаціях. Це говорить про те, що в майбутньому документознавець – це висококваліфікований фахівець в області документознавства, діловодства, інформаційного забезпечення підприємства, який здатний якісно і швидко забезпечити покладену на нього роботу, а також мати можливість поступово розвиватися і здобувати нові навички.

——————–

Если Вас интересует работа в Ялте, то посетите эту страницу http://yalta-kik.com/9-rabota-v-yalte, на ней Вы найдете много отличных вакансий.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами