ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Плюси і мінуси ф’ючерсів

фючерсиКоли активи стають меншими за допустимий рівень гарантійного забезпечення (ГЗ), трейдер отримує маржинальну вимогу (margin-call) від брокера. Протягом встановленого терміну трейдер зобов’язаний внести відсутні кошти, щоб відновити розмір застави, залишеної на ф’ючерси. Якщо ця вимога не виконується, брокер ліквідує позицію. Тут і криється перша причина асиметричної гри, яка не дозволяє збільшувати розмір плеча нескінченно. Підвищуючи плече, комерсанти збільшують волатильність (мінливість) свого капіталу і ризикують отримати margin-call.

Трейдер немов йде по краю урвища і з одного боку від нього прірва. Брокер ніколи не закриє прибуткову позицію, але ви можете легко програти, навіть якщо ймовірність прибуткової угоди у вашої системи складає 100%, і ви завжди закриваєте ваші угоди з прибутком. Саме волатильність, існуюча в момент утримання позиції, знищить ваш рахунок. Аналітики термінового ринку говорять про кредитні важелі наступне: «Ми зрозуміли, що, навіть будучи абсолютно впевненими в кінцевих цінах, ми б не встановили довжину «важеля» більше, ніж 3 до 1, оскільки ми не могли б передбачити заздалегідь динаміку цін протягом року».

Іншою проблемою є невідповідність виграшів і програшів. Всі знають, що якщо програють, наприклад, 10% капіталу, то для того, щоб тільки «відігратися в нуль», вам потрібно заробити набагато більше 10%.

Чим у більш глибокі збитки втягує трейдера його управління капіталом, тим довше він буде повертати втрати з колишньою частотою програшів. У підсумку трейдер отримає значно менше прибутку, ніж міг би. Пізніше це буде розглянуто на прикладі.

Ще одна складність посилює попередню проблему, хоча часто їй не приділяється належної уваги – плата за операцію у формі прослизання і спреду (різниця між цінами купівлі та продажу). Початківцями трейдерами вона враховується лише поверхово. Через обмеження ліквідності попиту і пропозицій ринку неможливо відкрити позицію з «кращими» цінами будь-яким обсягом. При здійсненні угоди вам доведеться погоджуватися на гіршу, порівняно з ринковою, ціну, щоб швидко увійти в позицію.

Брокери рекламують строковий ринок, акцентуючи увагу на невеликих зборах. Нескладно знайти брокера, який візьме з трейдера 50 копійок за контракт. Для дей-трейдера ринок акцій виглядає вже грабіжництвом в порівнянні з ф’ючерсними ринками. Але стійте! Якби умови були дійсно такими, то досягти успіху могло б багато людей, дуже багато. Перенесення перших розробок багатьох аналітиків на строковий ринок дає дивовижні потенційні результати! Але тільки в тестах. Враховуючи в своїх розробках прослизання і спред, багато хто з них не зміг припустити, що на більшості ф’ючерсів ці витрати значно перевищують ті, з якими їм доводилося зустрічатися на ринку акцій.

Дивно, але багато трейдерів, які торгують на терміновому ринку,  до цих пір не зустріли ще жодного брокера, який би чесно розповів про складну ситуацію на вітчизняному ринку похідних. Це справедливо не для всіх майданчиків, хоча актуально для України через нестачу спекулянтів. Думається, з часом ситуація покращиться, до того ж, грамотно розроблена стратегія зможе переграти це обмеження.

Є один істотний плюс ф’ючерсів, завдяки чому трейдери роблять вибір на їх користь. Ці інструменти часто рекомендують вибирати тим, хто хоче заробляти не тільки на зростанні, а й на падінні. По акціях, як показує практика, регулятор може заборонити короткі продажі, а по ф’ючерсах цього зробити не можна.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами