ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ідеї для бізнесу: виготовлення і продаж футболок

футболки Що продаємо: футболки з оригінальною символікою. Вкладення в запуск бізнесу – близько 100 тис. грн.  Термін повернення інвестицій – 10-11 місяців.

Центральна фігура в такому бізнесі – дизайнер.  Головне для нього – вміння малювати стилізовані персонажі, створювати орнаменти і логотипи в національному стилі і т. п. Щоб дизайн виробiв не був аж надто одноманітним, час від часу доведеться залучати позаштатних художників.  За один графічний мотив можна платити і до 1000 грн.  А ще краще запропонувати невеликий фіксований гонорар і плюс до нього «роялті» (плату за кожен проданий екземпляр).

На ранньому старті проекту (перші 2 місяці) можна обійтися і без офісу.  Однак потім доведеться орендувати власне приміщення – бажано з кімнатою під склад.  Площі краще шукати в районі з хорошим транспортним сполученням і зручною парковкою, але не в самому центрі.  Також доведеться інвестувати в обладнання приміщення та купівлю техніки.  З приводу «заліза» треба консультуватися з дизайнером – йому на ньому працювати.  Але якщо домовитися з дизайнером про надомну роботу, а фотообладнання орендувати (100-200 грн. на день), разові витрати на техніку знизяться до 5-7 тис. грн.

Футболки без малюнка («чисті») коштують 15-60 грн.  за одиницю в залежності від фасону, розцінок виробника (оптовика), розміру партії, а також від якості, щільності і виду тканини.  Використання готових футболок – найпростіший і правильний шлях.  Особливо на самому початку.  Але якщо бізнес встав на ноги, з’явиться сенс замовляти солідні партії «чистих» футболок з індивідуальним дизайном.

Вартість нанесення зображення залежить від використовуваної техніки, площі і кольоровості малюнка, а також розміру партії.  На периферії виробництво обійдеться дешевше.  Самий економічний варіант – 30-50 грн.  за футболку з шовкотрафаретною печаткою в 1-2 кольору (при замовленні не менше 1-2 тис. шт.).  Багато фабрик пропонують не тільки пошиття оптової партії футболок, але і друк під замовлення.  І, звичайно, вони зажадають передоплату.

Реалізаторам такі вироби можна віддавати за 60-100 грн., В такому випадку ціна в роздробі може скласти від 90 до 150 грн.  Собівартість футболок більш високої якості, пошитих на замовлення, з повнокольоровими малюнками великої площі або вишивкою може досягати 80-150 грн.  Дрібнооптові ціни на такі футболки складуть близько 120-300 грн., А на точках продажів їх виставлять вже за 160-450 грн.  Товар, який продається в роздробі дорожче 160 грн., повинен бути дійсно унікальним і високоякісним.

Просування товару краще починати задовго до сезону.  Перші кроки варто зробити за допомогою Інтернет-магазину, це дешевше і дозволить протестувати смаки споживачів.

Дрібнооптових покупців можна шукати і в Інтернеті, але напередодні сезону перспективні торгові точки поблизу від стадіонів і туристичних маршрутів потрібно «обійти ногами».  Більшість продавців воліє брати новий товар під реалізацію.  І постачальник з певною періодичністю (2-4 рази на місяць) вимагає звіт про продажі і розрахунок за товар.  Інтернет-магазини викуповують товар у постачальника тільки у випадку продажу кінцевому покупцеві.

Ризики

Основний ризик – це використання написів і логотипів, знаків, які заборонено використовувати без ліцензії. «Громадянська відповідальність передбачає стягнення компенсації в межах від 11,34 до 56 700 грн., адміністративна – штраф 170-3400 грн.  з конфіскацією контрафактної продукції та задіяного обладнання та матеріалів», – уточнює старший юрист по захисту прав інтелектуальної власності компанії «Єгоров, Пугинський, Афанасьєв і партнери» Тарас Кислий.  А якщо правопорушення підпаде під кримінальну статтю, то підприємця можуть чекати не лише штрафи і конфіскації, але і до 6 років.

——————–

Вы можете запустить конкурс среди дизайнеров с помощью сервиса designcontest.ru t shirt design для того, чтобы получить уникальный дизайн футболки.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами