Що продаємо: футболки з оригінальною символікою. Вкладення в запуск бізнесу – близько 100 тис. грн. Термін повернення інвестицій – 10-11 місяців.
Центральна фігура в такому бізнесі – дизайнер. Головне для нього – вміння малювати стилізовані персонажі, створювати орнаменти і логотипи в національному стилі і т. п. Щоб дизайн виробiв не був аж надто одноманітним, час від часу доведеться залучати позаштатних художників. За один графічний мотив можна платити і до 1000 грн. А ще краще запропонувати невеликий фіксований гонорар і плюс до нього «роялті» (плату за кожен проданий екземпляр).
На ранньому старті проекту (перші 2 місяці) можна обійтися і без офісу. Однак потім доведеться орендувати власне приміщення – бажано з кімнатою під склад. Площі краще шукати в районі з хорошим транспортним сполученням і зручною парковкою, але не в самому центрі. Також доведеться інвестувати в обладнання приміщення та купівлю техніки. З приводу «заліза» треба консультуватися з дизайнером – йому на ньому працювати. Але якщо домовитися з дизайнером про надомну роботу, а фотообладнання орендувати (100-200 грн. на день), разові витрати на техніку знизяться до 5-7 тис. грн.
Футболки без малюнка («чисті») коштують 15-60 грн. за одиницю в залежності від фасону, розцінок виробника (оптовика), розміру партії, а також від якості, щільності і виду тканини. Використання готових футболок – найпростіший і правильний шлях. Особливо на самому початку. Але якщо бізнес встав на ноги, з’явиться сенс замовляти солідні партії «чистих» футболок з індивідуальним дизайном.
Вартість нанесення зображення залежить від використовуваної техніки, площі і кольоровості малюнка, а також розміру партії. На периферії виробництво обійдеться дешевше. Самий економічний варіант – 30-50 грн. за футболку з шовкотрафаретною печаткою в 1-2 кольору (при замовленні не менше 1-2 тис. шт.). Багато фабрик пропонують не тільки пошиття оптової партії футболок, але і друк під замовлення. І, звичайно, вони зажадають передоплату.
Реалізаторам такі вироби можна віддавати за 60-100 грн., В такому випадку ціна в роздробі може скласти від 90 до 150 грн. Собівартість футболок більш високої якості, пошитих на замовлення, з повнокольоровими малюнками великої площі або вишивкою може досягати 80-150 грн. Дрібнооптові ціни на такі футболки складуть близько 120-300 грн., А на точках продажів їх виставлять вже за 160-450 грн. Товар, який продається в роздробі дорожче 160 грн., повинен бути дійсно унікальним і високоякісним.
Просування товару краще починати задовго до сезону. Перші кроки варто зробити за допомогою Інтернет-магазину, це дешевше і дозволить протестувати смаки споживачів.
Дрібнооптових покупців можна шукати і в Інтернеті, але напередодні сезону перспективні торгові точки поблизу від стадіонів і туристичних маршрутів потрібно «обійти ногами». Більшість продавців воліє брати новий товар під реалізацію. І постачальник з певною періодичністю (2-4 рази на місяць) вимагає звіт про продажі і розрахунок за товар. Інтернет-магазини викуповують товар у постачальника тільки у випадку продажу кінцевому покупцеві.
Ризики
Основний ризик – це використання написів і логотипів, знаків, які заборонено використовувати без ліцензії. «Громадянська відповідальність передбачає стягнення компенсації в межах від 11,34 до 56 700 грн., адміністративна – штраф 170-3400 грн. з конфіскацією контрафактної продукції та задіяного обладнання та матеріалів», – уточнює старший юрист по захисту прав інтелектуальної власності компанії «Єгоров, Пугинський, Афанасьєв і партнери» Тарас Кислий. А якщо правопорушення підпаде під кримінальну статтю, то підприємця можуть чекати не лише штрафи і конфіскації, але і до 6 років.
——————–
Вы можете запустить конкурс среди дизайнеров с помощью сервиса designcontest.ru t shirt design для того, чтобы получить уникальный дизайн футболки.