ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Які вимоги пред’являють своїм клієнтам банки?

ОщадбанкБанки основний прибуток отримують від надання кредитів, і саме тому будь-яка фінансова організація намагається залучити до себе якомога більше клієнтів. Звичайно, для залучення позичальників вони пропонують спеціальні пропозиції зі зниженою відсотковою ставкою, але в свою чергу підвищують зобов’язання позичальника перед банком. Всі зобов’язання обох сторін кредитування чітко повинні бути зазначені в договорі, і тому саме цей документ є гарантом виконання всіх вимог до обох сторін угоди.

Список цих вимог буває великий, але серед всіх умов можна зустріти і вікове обмеження, тобто поріг, при не досягненні або перевищенні якого позичальник не може отримати кредит.

Існує маса видів кредитування і кожен з них висуває свої вікові рамки. Наприклад, споживчий кредит без поручителей отримати може громадянин, який досяг 18 років. Звичайно, таким особам банки неохоче видають кредит, але все-таки, переконавшись в його доходах, позичальник зможе отримати бажану суму в кредит для придбання товару. Звичайно, не всі банки погоджуються дати кредит ще не до кінця сформованим громадянам, які тільки стали повнолітніми, тому віковий поріг піднімають. Найчастіше в банках мінімальний вік позичальника повинен дорівнювати 22 роки.

Чому саме 22 роки?

Встановлення такого порогу обґрунтовано. До цього часу багато громадян вже закінчили навчальні заклади і змогли отримати роботу, а це означає, що позичальник здатний постійно виплачувати кредит завдяки стабільному заробітку.

Що потрібно мати крім відповідного віку?

Також банки, крім вікових вимог, пред’являють ще багато інших, наприклад, розмір заробітної плати. Чим вищий заробіток, тим більше шансів взяти кредит. Якщо заробіток не надто великий, то банки всіма способами намагаються огородити себе від ризику невиплати позики, тому роблять умови для позичальника жорсткішими.

Також, велику увагу комісія по кредитуванню звертає на наявність у клієнта тільки позитивної історії кредитування. Якщо у потенційного клієнта є хоч якийсь негативний відгук, то ймовірність отримати кредит відразу знижується.

Трудова книжка теж удостоюється особливої уваги і вивчення. Якщо позичальник не пропрацював на останньому місті ще й 6 місяців, то фінансова установа, швидше за все, відмовить клієнту в послугах. Це все означає, що позичальник повинен мати таке місце роботи, де стаж буде не менше шести календарних місяців.

Тепер, що стосується застави та поручителів, то тут трохи складніше. Отже, мати наявність поручителя або третьої особи вимагає будь-який банк по будь-якому виду кредитування. Заставу надавати потрібно в таких видах кредитування, як: іпотека, авто-кредит та інші великі позики.

Обов’язковим документом, який буде присутній в пакеті для отримання кредиту, природно, є паспорт. У ньому фінансові організації повинні переконатися в наявності громадянства, віку та місця прописки. Тут також є свої тонкощі.

Отже, підводячи підсумок, потрібно сказати про те, що будь-який банк за певним видом кредитування пред’являє для своїх клієнтів різні вимоги та умови, за яких фінансова установа зможе видати кредит. Потенційний клієнт повинен обов’язково знати, що перш ніж оформити та отримати кредит, треба сто разів подумати, тому що кредит – це величезна відповідальність і велика кількість зобов’язань, які потрібно виконувати протягом довгого часу.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами