ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Кредитна карта з пільговим періодом: підступ чи реальна вигода?

Кредитна картаСьогодні багато банків виступають з вельми привабливою пропозицією: оформити кредитну картку з пільговим періодом.

Обіцяна вигода такого виду кредитного продукту полягає в тому, що протягом пільгового періоду, що визначається конкретним банком, позичальник може скористатися будь-якою сумою в межах ліміту картки та повернути її без сплати відсотків. Повертати борг можна як єдиною виплатою, так і частинами, головне, вкластися в обумовлений термін.

До того ж, у більшості випадків кредит тут надається не одноразовий – при своєчасному погашенні заборгованостей клієнт знову отримує доступ до позикових коштів по тому ж трафіку.

Здавалося б, вигода очевидна. Але багато хто побоюється користуватися такою послугою: дуже вже вона скидається на мишоловку, що приваблює клієнтів безкоштовним сиром. Адже виходить, що кредитор не має від неї ніякого прибутку.

Насправді прямого підступу в кредитній карті з пільговим періодом немає, безвідсоткове користування грошима банку, дійсно, має місце, але підводні камені в такому виді кредитування таки є.

За сир все ж доведеться заплатити

По-перше, в більшості банків, кредитна карта з пільговим періодом видається не безкоштовно: як правило, за її використання потрібно сплатити деяку суму. У середньому вона складає до 100 гривень. А якщо картка має термін дії кілька років, то оплата буде проводитися щорічно.

Більше того, скоротити вигоди пільгового кредитування можуть різного роду комісії (які, до речі, не завжди приписуються в договорі), наприклад, комісія за переказ виплачуваного боргу на рахунок банку.

Пільга поширюється не на всі операції

По-друге, найчастіше, безвідсоткова позика передбачається лише для здійснення покупок в стаціонарних або Інтернет магазинах, так як вони, оплачуючи комісію за транзакцію, власне, і є для банку основним джерелом доходу з такого виду кредитування. Переведення в готівку ж кредитних коштів здійснюється за досить високими відсотковими ставками. Причому в багатьох банківських організаціях знову ж передбачається комісія за таку процедуру, в розмірі 2–5% від суми, що знімається.

Прострочення гривні виллється в сотні

По-третє, якщо по закінченню пільгового періоду залишиться невиплаченими хоча б одна гривня, то відсотки, причому чималі, в деяких банках вони досягають більше 30 одиниць, будуть нараховані не так на суму, що залишилася, а на всі використані позикові кошти. А прострочення, як показує практика, нерідко допускається користувачами карт не тільки через фінансові проблеми.

Найбільш часто це відбувається з наступних причин:

1. Позичальник не врахував, з якого моменту відлічується пільговий період, і по який день включно він триває.

По першому пункту в різних банках ставляться свої умови. Відлік може починатися і з моменту отримання карти, і з часу першої покупки, і з будь-якої іншої дати, встановленої кредитором.

2. Користувач не розібрався в умовах пільгового періоду.

Як правило, він ділиться на дві частини: період здійснення покупок, по закінченню якого позичальник отримує рахунок-виписку, і період погашення боргу.

Тут важливо знати, що якщо умови договору передбачають можливість здійснення покупок і в період виплат, то борг по них зараховується до поточного пільгового періоду, а не переходить на наступний. Тобто його повернення має бути здійснено не пізніше останнього дня періоду виплат.

3. Позичальник виконав остаточне погашення боргу в останні дні пільгового періоду. Тут справа в тому, що процедура зарахування може розтягнутися на кілька днів, особливо, якщо вона проводиться через сторонні організації.

Проте всі ці фінансові рифи можна обійти

Деякі банки, забезпечуючи своєму продукту конкурентоспроможність, практикують безкоштовний випуск карт, а також безвідсоткове використання і безкомісійне зняття готівки. Тому, якщо підійти до вибору кредитної організації скрупульозно, можна знайти максимально вигідний для себе тариф. Найчастіше, до такого прийому вдаються банки, які ще не напрацювали собі серйозну репутацію.

Що ж стосується прострочення, то тут, головне, ретельно вивчити умови договору і неухильно їх виконувати.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами