ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Представництво в суді

Представництво в судіГромадянин, який не може самостійно захистити свої інтереси, може утискатися в правах з боку інших громадян, організацій і навіть держави. Щоб цього не сталося, тим, хто в силу свого юного віку або хвороби не може себе юридично захистити, призначається захисник. Представництво в суді може бути декількох видів.

Законне представництво

Законними представниками неповнолітніх дітей є батьки або їх опікуни та піклувальники. Для недієздатних громадян, які визнані судом такими внаслідок недоумства, представниками будуть опікуни, або органи державної влади в яких вони знаходяться. Якщо ж суд обмежив у дієздатності громадянина через вживання наркотиків або зловживання спиртних напоїв, то йому призначається піклувальник. Ці законні представники можуть доручити ведення справ у суді іншій особі, якщо вважатимуть, що їх юридичної кваліфікації явно не достатньо.

Договірне представництво

Іншим видом представництва визнається договірне. Воно виникає з моменту підписання договору про представництво. Громадянин може доручити ведення своїх справ кваліфікованому адвокатові, а сам займатися своєю повсякденною роботою. Адвокат по кримінальній справі буде представляти його інтереси в суді. Так як сучасна правова система гнучка і мінлива, а суми позовів у справах організації часто дуже великі, то керівництво фірм воліє наймати фахівців у цій галузі, які заслуговують довіри. Адвокатам і юридичним фірмам, що займаються представництвом в суді, необхідно представити ордер, який свідчить про їх приналежність до колегії адвокатів.

Громадське представництво

Іноді зустрічається громадське представництво. Так, товариство споживачів може заступитися на захист громадянина, який придбав неякісний товар. Організація може самостійно тільки порушити справу на захист чужих інтересів. Якщо громадянин захоче, він може самостійно продовжити відстоювати свої права, якщо ні, справа до виробництва не допускається. Однак потерпілий громадянин може видати довіреність, яка дозволить суспільству захищати його інтереси без його участі.

Представництво в суді допомагає суспільству захистити непрацездатних і малолітніх дітей від правових помилок, які вони можуть допустити через свою неграмотність. Так, неповнолітня дитина не в змозі захистити себе сама, бо вона не знає всіх складнощів соціального середовища, в якому живе, і правових норм, що регулюють сучасні вчинки людини. Часто цього не знають навіть люди з вищою освітою.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами