ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon ПФТС, можливо, викупить свої акції

ПФТССпостережною радою фондової біржі ПФТС (Перша Фондова Торговельна Система) після відомої конфліктної ситуації між людьми, що володіють акціями (мова про мажоритарних діячів) з Московської біржі (МБ) та українськими міноритаріями, яка виникла влітку, вирішено утворити щось на зразок робочої групи. Група відповідатиме за питання розвитку ПФТС, а також визначатиме принципи її взаємодії з біржею в Україні, найбільш великим акціонером якої виступає МБ. Про таке рішення було сказано недавно – за чотирнадцять днів до загальних зборів, які проходять раз на дванадцять місяців.

Як сказано в пунктах рішення, заявки на загальну участь у групі будуть прийматися до 19 квітня (тобто до кінця дня): один акціонер може заявити одного представника. «Після того, як буде здійснено збір заявок, загальний список кандидатів нами буде винесено на загальний розгляд ради ПФТС для того, щоб затвердити склад групи» – підкреслюється в повідомленні.

Разом з тим, як кажуть фахівці, питання викупу акцій, що стосуються такої великої біржі, не завадить активності «звичайним» дрібним трейдерам на світових ринках.

Також напередодні в порядку денному акціонерів з’явилося доповнення, що стосується трьох питань: про подальший викуп акцій біржі, а також про внесення змін в її статут і в положення про раду акціонерів. Біржа ПФТС насправді з’явилася ще в 1997 році. Вона виступає однією з найбільших на сьогоднішній день за оборотами в державі. ПФТС довго виступала справжнім лідером на ринку, але незадоволені рівнем якості її роботи торгівці з РТС (Російської Торгової Системи) вирішили створити у 2008 році нову УБ (Українську біржу), яка почала працювати з весни 2009 року.

Опісля ПФТС зуміла залучити в якості головного інвестора Московську Міжбанківську Валютну Біржу (на сьогоднішній день – МБ), а також продати їй 50,02 відсотка загальних акцій. ПФТС після цього поступилася лідерством на ринку спеціальних акцій УБ, а вже в другому кварталі року, що минув, виступила другою після такої біржі, як «Перспектива» (місто Дніпропетровськ) на ринку по операціях із загальним ОВДП.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами