ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Чи можна розраховувати на кредитування малого бізнесу в 2013 році?

Бізнес для початківцівКожна підприємлива людина задавала собі питання: а чи не почати їй свою власну справу? Такі роздуми часто уривалися на питанні про стартовий капітал, адже без великої суми грошей почати свою справу неможливо. За кордоном багато банків, які, оцінивши бізнес-план початківців підприємців, можуть виділити кредит на підтримку в розвитку малого бізнесу. У нашій країні, на жаль, з урахуванням невисокого економічного розвитку, такої підтримки немає.

У 2013 році для банків країни ключовим питанням є кредитування малого бізнесу, які, у свою чергу, не виключають неприємних сюрпризів. Банки просто не зможуть покрити збитки, які описані в можливих несподіваних ризиках. Тому наші банки віддають перевагу споживчому кредиту. Загальна кількість коштів, виділених на споживчі кредиты наличными зростає з кожним днем. Конкуренція серед банків по видачі кредитів без застави доводить рефінансування в критичний стан. Дуже багато залежить від повернення грошових коштів позичальниками.

Можна з упевненістю стверджувати, що можливості банків не зможуть конкурувати з потребами кредитування малого бізнесу. Банкам доведеться приділяти більше уваги малому сектору бізнесу (МСБ), а саме – його гарантійному забезпеченню і, зрозуміло, підвищувати процентну ставку.

Для визначення проблем у кредитуванні малого бізнесу було проведено опитування кредитних організацій. У ході такого опитування були висунуті наступні проблеми:

  • Неможливо буде задовольняти попит на кредитування середнього та малого бізнесу;
  • Позитивні тенденції для розвитку МСБ безпосередньо залежать від темпів ринкового розвитку, а на жаль, як відомо, ці темпи досить низькі;
  • Погіршення економічної ситуації в країні і світової економіки в цілому, збільшить кількість неповернених кредитів з боку позичальників, що підніме ризики і в кредитуванні малого бізнесу;
  • Довгострокові кредити, кредити на інновації – все це залишиться недосяжною підтримкою для підприємців МСБ.

Але не потрібно впадати у відчай, держава і кредитні організації обіцяють підтримку підприємцям, правда, не всім. З проведенням аналізу бізнес-плану кредитними організаціями, здійснюватимуться конкурси на видачу кредиту. Це не тільки буде зменшувати ризики банків, а й значно підвищить якість пророблених проектів малого бізнесу. Адже саме від твердості в поведінці і величезної конкуренції у конкурсах і кінцевих відборах, буде загартовуватися професіоналізм підприємців і якість роботи подальшого малого бізнесу.

Для невеликих організацій буде кілька шляхів для отримання кредиту без застави:

  • Мікрокредит, головною особливістю якого є отримання грошових коштів без поруки та застав. Правда, є обмеження на суму в декілька десятків тисяч гривень.
  • Можна заручитися поручительством стабільно працюючого холдингу, хоча й не у всіх є можливість такої підтримки.
  • Можна знаходити ще масу шляхів для розвитку вашого малого бізнесу навіть без підтримки банків.


При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами