ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Україна може обійтися без МВФ

місія МВФУ поточному році Україна все ж могла б обійтися без кредитів Міжнародного фонду, проте ту «купу проблем, які накопичилися» рано чи пізніше доведеться обов’язково вирішувати. Таку думку висловлено генеральним директором Бюро з економічних та соціальних технологій Валерієм Гладким.

«Дійсно, наша держава в цьому році зможе жити і без грошей МВФ, однак при цьому наступ розв’язки є неминучим. Можна кожного разу відкладати проблему на потім, проте проблема, на жаль, сама по собі не зникає», – сказав економіст.

За словами фахівця, крім ресурсів ззовні, Україна на сьогоднішній день має й інші ресурси для подальшого запозичення. Крім цього, ситуація може бути поліпшена за допомогою виконання програм з приватизації. При цьому, деякими експертами наводиться такий приклад: якщо ви хочете зважити незначний за вагою предмет, то вам стане в нагоді і кантар, але якщо наступного разу ви захочете дізнатися вагу більш великого предмета (а такий момент обов’язково буде), то вам знадобляться самі справжні ваги. Так і з Україною – якщо зараз можна обійтися незначними «пожежними» заходами, адже і «пожежа» невелика, то в майбутньому «пожежа», швидше за все, буде тільки розростатися.

«Однак при цьому основними причинами нарощування зовнішніх боргів, як і раніше, будуть невирішені обставини – залишатиметься проблема тарифів, які субсидує промисловість для побутових споживачів, буде також проблема незбалансованого державного бюджету, проблема великої неефективності систем соціального захисту населення. Адже сьогодні в системі відносин всередині держави отримують пільги все і вся, не маючи на те жодних моральних прав», – пояснив експерт. Як говорить Гладкий, на сьогоднішній день проблеми в економіці можна вирішити за допомогою грошових вливань від МВФ.

«За допомогою кого такі проблеми будуть вирішуватися вже завтра, я сказати не беруся, однак досвід доводить, що багато непопулярних рішень дуже часто непосильним тягарем лягають на рядових платників податків. З цієї причини потрібно обов’язково знайти компромісні рішення всередині держави, які задовольнять всіх », – резюмував економіст.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами