ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Тенденції непрямого оподаткування в 2013 році

непряме оподаткуванняУряди багатьох країн при формуванні доходу бюджету багато в чому покладаються на надходження від непрямих податків. Ми визначили п’ять основних тенденцій в непрямому оподаткуванні, які, як ми вважаємо, будуть мати важливе значення для міжнародного бізнесу в 2013 році і, можливо, пізніше:

1. Зростання ставок ПДВ

Разом з триваючою економічною кризою, в останні роки значно збільшилися ставки ПДВ і, як результат, в той же час зросли суми операцій з ПДВ. Підвищення ставок ПДВ знижує ефективність управління сумами на рахунках компаній. Наслідком цього стають помилки і пені за недоплачений податок.

2. Акцизи знову ростуть

Частка державних доходів, отриманих від акцизів, очевидно, мала постійну тенденцію до зниження в останні роки. Тим не менш, вона сповільнилася, і ми могли спостерігати поворот у протилежному напрямку. Акцизні ставки ростуть, вводяться нові мита – особливо в галузях, пов’язаних з енергією, експлуатацією навколишнього середовища та здоров’ям населення.

3. Вільна торгівля зустрічається з проблемою протекціоністської політики

Мита були колись основним джерелом доходу для більшості країн. Але постійне зростання світової торгівлі і зусилля таких організацій, як Всесвітня торгова організація (ВТО), призвели до стійкого зниження митних зборів по всьому світу. Ця тенденція зберігається в усьому світі, оскільки країни продовжують створювати зростаючу мережу різних видів торгових угод. При цьому, у зв’язку з економічним спадом, багато країн застосовують протекціоністські заходи там, де це можливо.

4. Непряме оподаткування стає більш ефективним

Країни з ринком реформують свої непрямі податки, щоб поліпшити управління і прийняти такі системи непрямих податків, які відповідали б глобальним моделями. У той же час існуючі системи змушені пристосовуватися до вимог економіки двадцять першого століття.

5. Фіскали роблять упор на дотримання законодавства

Значення непрямих податків для урядів зростає, а це збільшує тиск на податкові органи, щоб забезпечити дотримання податкового законодавства. Ця установка веде до ретельної перевірки справ платників податків за рахунок більш частих і результативних податкових перевірок та застосування серйозних заходів за допущення помилок.

Таким чином, зрушення в непрямих податках, очікувані в 2013 році, спричинять ускладнення системи.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами