ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Чому штрафують банкірів?

банкПозичальники можуть тепер радіти: банкірів стали часто штрафувати. І до того ж на допомогу наглядовим органам приходять клієнти банків, які постійно залишаються незадоволеними умовами банків. Ось чиновники і стали звертати увагу на порушення умов зі сторони банків.

Зовсім недавно стало відомо, що антимонопольна служба Російської Федерації вирішила оштрафувати Россельхозбанк за недостовірну рекламу кредиту. Громадянин звернувся до чиновників з скаргою на те, що банківська установа рекламувала по телевізору свою кредитну послугу за оптимальною ставкою 9,8% на рік. При цьому реальні умови оформлення кредиту були показані споживачам дрібним шрифтом в кінці реклами. Розмір шрифту, як порушення, може коштувати банку до п’ятисот тисяч рублів.

У серпні 2012 року “Райффайзенбанк” отримав штраф у сто тисяч рублів від антимонопольної служби Федерації. Банк здійснював розсилки своїм клієнтам за допомогою СМС-ок. Один з клієнтів “Райффайзенбанку” звернувся в службу із заявою, що не погоджувався на отримання рекламних розсилок шляхом СМС повідомлень. Він навіть письмово відмовився від цього, коли укладав договір.

«Связний Банк» також оштрафували за порушення прав клієнтів, які не досягли повноліття. Штраф склав сорок тисяч рублів. Виявилося, що на прохання інших осіб молоді клієнти відкривали в банку картки на своє ім’я, які потім за маленьку винагороду передавали іншим особам. Ну а ті знімали з карток гроші і залишали їх у себе. Росспоживнагляд почав перевіряти банк після того, як за маленький проміжок часу надійшло декілька звернень до служби від батьків неповнолітніх клієнтів. Як написано в Цивільному позові, люди від 14 до 18 років не мають жодного права оформляти кредити. У цьому випадку ця вимога була порушена, до того ж батьки навіть не знали про те, що їхні діти оформляють кредитні картки. І ось коли прийшов час розраховуватися, за рахунками довелося платити саме батькам.

Влітку 2012 року «Альфа Банк» потрапив під каток управління антимонопольної служби Федерації – його оштрафували на п’ятсот тисяч рублів. Служба виявила в діях банку неправомірні порушення закону «Про захист конкуренції». Коли оформлялися автокредити, банк пропонував своїм клієнтам тільки дві страхові організації.

Ось такі випадки сталися з банками, які, здавалося б, мали престижний статус.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами