ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Меблевий ринок України повернувся до докризового стану

Меблевий ринок УкраїниУ 2012 році обсяги виробництва меблів на українських фабриках повернулися до докризових показників.  Приріст обсягів за минулі 12 місяців склав 30%. Найбільш рентабельним і перспективним визнано виробництво офісних, кухонних та спеціальних меблів.

Основною тенденцією меблевого ринку, пов’язаного з очікуванням другої хвилі кризи, стала співпраця великих виробників з невеликими фабриками.  Компанії, що спеціалізуються на випуску великих обсягів меблів, повільно реагують на споживчий попит, а невеликі фабрики відчувають труднощі зі збутом продукції.  В умовах посиленої конкуренції співпраця стала єдиним виходом для виробників, що займають різні сегменти ринку.

На сьогоднішній день основну частку на українському ринку займають вітчизняні меблі. Серед імпортних виробників найбільш широко представлені російські, польські та італійські меблеві фабрики.  Результатом розвитку технологій виробництва в азіатських країнах і глобалізації ринку стала поява на Україні меблів з Китаю та Малайзії, таких як кресло tunis plastik.  При цьому частка різних виробників нестабільна, і співвідношення обсягів продажів постійно змінюється залежно від популярності тієї чи іншої марки серед українських споживачів.

За останній рік на ринку зменшилася частка низькоякісних меблів, вироблених в «кустарних» умовах. Ця тенденція пов’язана з падінням споживчого попиту на недорогу, але неякісну продукцію.

Меблевий ринок в Україні на сьогоднішній день поки ще не дуже сильно розвинений, тому що його вклад у ВВП дорівнює лише 0,5%, а споживання меблевих товарів за рік на душу населення можна оцінити лише в 7 євро. Якщо порівнювати з країнами Європи то ці показники дорівнюють відповідно 3-5% і 250 євро.

Однак, порівняно з іншими товарами, які вироблені в Україні, меблі українських виробників, популярні не лише на внутрішньому ринку, але й упевнено конкурують на зарубіжному ринку з іноземними товарами.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами